پرستو صالحی گفت: همه چیز وقتی تغییر کرد که صدای جیز جیز منقل و وافور را در خانه شنیدم.

پرستو صالحی، بازیگری که مدتی است از بیکاری برخی بازیگران تلویزیون گله‌مند است و این نارضایتی را به شیوه‌های مختلف از جمله مصاحبه‌ با رسانه‌ها و همچنین امضای نامه‌ای خطاب به معاون وقت سیما اعلام کرده است، شامگاه گذشته مقابل دوربین «ماه عسل» رفت و با تعریف زندگی شخصی خود مقابل دوربین‌های زنده تلویزیون، بار دیگر به تیتر رسانه‌ها بازگشت.

به گزارش مثلث آنلاین، پرستو صالحی شامگاه پنجشنبه (سوم تیر ماه) به همراه برادرش در ویژه‌برنامه افطار شبکه سه حاضر شد و با روایت زندگی شخصی خود که بخش عمده‌ای از آن به مشکلاتی که پدر معتادش برایشان ایجاد کرده بود اختصاص داشت، در جمله‌ای اینگونه بیان کرد که نیامدم پدرم را خراب کنم بلکه می‌خواهم خودم را خراب کنم!

این بازیگر با اشک‌هایی که از چشمش سرازیر می‌شد از همه دختر و پسرهایی که شبیه آنها هستند خواست به پدرشان فرصت بدهند و گفت که کاش به عنوان بیمار به پدرش نگاه می‌کرد.

بخش‌هایی ازاین برنامه را به انتخاب مثلث میخوانید:

همه چیز وقتی تغییر کرد که صدای جیز جیز منقل و وافور را در خانه شنیدم. اوایل در سفرها این صحنه را دیدیم و بعد تقریبا این اتفاق میان زندگی ما آمد و نرفت!

◀️ همیشه از سختی نیست که آدمها سراغ اعتیاد می‌روند، گاهی آدمها از اینکه در معرض توجه هستند و در خوشی و رفاه هستند به سمت مصرف می‌روند. پدر من بیش فعال بود و همه بیش از اندازه به او توجه می‌کردند و من فکر می‌کردم دیگر این توجه‌ها او را ارضا نمی‌کرد، این شد که به سمت مواد مخدر رفت.

◀️ اعتیاد پدرم به جایی رسید که او را از ارتش اخراج کردند و مشکلات اقتصادی ما زیاد شد و تصمیم گرفتیم او را برای ترک کردن در بیمارستان بستری کنیم.

◀️ پس از اینکه پدرم اخراج شد روی یک تاکسی کهنه نارنجی کار می کرد.یک روز با آن تاکسی آمد مدرسه دنبال من، آن زمان در مقطع دبیرستان درس می‌خواندم. دلم نمیخواست دوستانم ، پدرم را با آن چهره ببینند، به او اشاره دادم برود و وقتی رسیدم خانه دیدم دارد گریه می‌کند!

◀️ دلش شکسته بود!زندگی خیلی سخت شده بود ، در آن دوران اعتیاد بیماری نبود ، جرم بود. همه ما را طرد می‌کردند و هرجا که می‌رفتیم تا می‌فهمیدند پدرمان اعتیاد دارد عذرمان را می‌خواستند.

◀️ «صدای شکستن ها و دعواها در خانه ما شروع شد. اعتیاد در خانه ما همه چیز را داشت به هم می‌ریخت. مواد چنان تأثیری روی پدر من گذاشته بود که متوجه نمی‌شد که دارد با خانواده ما چه کار می‌کند. صدای دعواها علنی شد و جوری شد که همه اقوام و خانواده فهمیدند پدر ما اعتیاد دارد.

◀️ چند وقت پیش به من اصرار کردند که حتما فیلم «ابد و یک روز» را ببین. وقتی دیدم واقعا حالم بد شد. دقیقا یکی از صحنه‌های فیلم که نوید محمدزاده را با هوار کشیدن و دست و پا زدن می‌بردند، ما از نزدیک دیدیم. پدر من عین نوید محمدزاده فریاد می‌زد و می‌خواست که نرود و ما با گریه او را تماشا می‌کردیم.

◀️ من پدر را بابا صدا نمی‌کردم ، پدر صدا می‌کردم و او همیشه برای من قهرمان بود. خیلی خوش قد و بالا و زیبا بود. اما اعتیاد چهره او را عوض کرد. یک روز به خانه آمدم و دیدم که مادر عین کسانی که زیر ضربه های بوکسور له شده باشد، صورتش پر از خون بود. این شد که پدر را از خانه بیرون کردیم و تا سیزده سال بعد او را ندیدیم.

◀️ وقتی پدرم از دنیا رفت ، چمدانی پیدا کردم که تمام مصاحبه ها و عکس های من را جمع کرده بود. فقط از خدا می‌خواهم کاش می‌شد یک بار دیگر او را ببینم. کاش می‌شد تمام تلاشم را می‌کردم تا او ترک کند. تا آخرین نفس کاش همه کاری می‌کردم تا او نمیرد و پدرم بماند.

به گفته صالحی این اتفاق زمانی برایش تلخ‌تر شده که بعد از مراسم خاکسپاری پدرش وقتی وسایل خانه او را جمع می‌کنند یک چمدان پر از مصاحبه‌های خودش را دیده است.

اما پس از پخش گفت‌وگوی دیشب این بازیگر سینما و تلویزیون در برنامه «ماه عسل»، بسیاری از رسانه‌ها با انتشار حرف‌های این بازیگر، به همراه عکس و فیلم، به این موضوع پرداختند و تعدادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی هم بعد از پایان یافتن برنامه «ماه عسل»، به صفحه شخضی پرستو صالحی رفتند و با او ابراز همدردی کردند.

احسان علیخانی هم پس از برنامه شامگاه گذشته با انتشار عکسی سلفی از خودش به همراه پرستو صالحی و برادرش، در صفحه شخصی اش در اینستاگرام چنین نوشت:

«سلام رفقا، روز سخت و عجیبی بود عجیب ، ممنون از امیر و پرستو صالحی ، برای این روایت ،،، لطفا فکر کنیم و تامل بدون قضاوت ،،،، مخلصیم»

اما بینندگان تلویزیونی پیش از این هم حضوری غیرمتعارف مقابل دوربین را از پرستو صالحی شاهد بوده‌اند.

صالحی چند سال قبل هم مقابل دوربین «کافه سوال» شبکه دو با موضوع جراحی زیبایی رفت و مطالبی را درباره‌ی ظاهرش بیان کرد؛ از جمله اینکه دوست دارد ثابت کند گونه‌هایش را جراحی نکرده واینکه تزریق ژل لب چه عواقبی را برایش به همراه داشته است.

صالحی سال 94 پس از اینکه برنامه «ماه عسل» به دلیل دعوت از برخی مهمانان، با چالش‌هایی همراه شد، در نامه‌ای به دفاع از برنامه احسان علیخانی پرداخت.

در بخشی از این نامه آمده بود:

«خدا وکیلی متوجه نمیشید یا نمی خواین متوجه بشین؟! دوستانی که دوست ندارید این برنامه موافق هم داره و طرفدار شما می تونی تو اون ساعت برنامه مورد علاقه ات رو ببینی، و اما دستمزد به این بالایی ؟! صدا و سیما آه نداره با ناله سودا کنه چه برسه به این ارقام ، کی گفت انتقاد نکنین کی گفت نظر ندید ؟»

پرستو صالحی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در نخستین فعالیت تئاتری خود در «نغمه‌های خورشید» ایفای نقش کرد.

وی پس از آن، بازی در سریالی با نام «محاکمه» را به کارگردانی حسن هدایت در کارنامه خود دارد.بازی در سری دوم زیر آسمان شهر از دیگر فعالیت‌های این بازیگر محسوب می‌شود.