چندی پس از انتشار ناامید کننده سری Xperia X، و نیز مدل رده پایین تر آن، اکسپریا E5 که ما نیز در واقع آن را دوست داشتیم، سونی ظاهراآماده است تا یک گوشی هوشمند با نام تجاری جدید را به عنوان ششمین گوشی هوشمند جدید و رده بالای خود در سال ۲۰۱۶ معرفی کند.

این گوشی می تواند Xperia XR نام داشته باشد. تا زمانی که نام این گوشی به صورت رسمی منتشر شود، می توانیم به لطف اطلاعاتی که در OnLeaks منتشر شد، این گوشی را بررسی کنیم.
بر اساس این گزارش، اندازه دستگاه جدید تقریبا ۱۴۶٫۴ در ۷۱٫۹ در ۸٫۱ میلی متر است، در نتیجه یک مقدار بزرگتر از اکسپریا X و می باشد، وتقریبا یک صفحه نمایش حدود ۵ اینچ و احتمالا با کیفیت ۱۰۸۰p دارد. واقعا در مورد ویژگی های این گوشی چیز خاصی نمی دانیم، ولی می توان یک پورت USB از نوع C در پایین، یک دوربین در جلو، و دوربین عقب با دو فلش LED را مشاهده کرد. پیش از این شایعه شده بود که دوربین پشت این گوشی به کاربران امکان فیلم برداری با کیفیت ۴k را می دهد، چیزی که در حال حاضر هیچ گوشی آن را ارائه نمی دهد. سونی Xperia XR طراحی خود را از خانواده Xperia X الهام گرفته است، ولی گوشه های تیزتری دارد.
سونی در تاریخ ۱ سپتامبر در نمایشگاه IFA 2016 میزبان یک رویداد مطبوعاتی در برلین خواهد بود، و در آن روز می تواند رسما از Xperia XRرونمایی کند. آیا شما در مورد این گوشی هوشمند هیجان زده هستید؟