تعدادی از بازیگران سینما از جمله ژولیت بینوش و کیلیان مورفی در یک نظرسنجی بهترین فیلم تاریخ سینما را برگزیدند.

توتسی
توتسی
تعدادی از بازیگران سینما از جمله ژولیت بینوش و کیلیان مورفی در یک نظرسنجی بهترین فیلم تاریخ سینما را برگزیدند.
73 ستاره سینما در نظرسنجی مجله تایم آوت نیویورک فیلم "توتسی" به کارگردانی سیدنی پولاک را به عنوان بهترین فیلم تاریخ سینما انتخاب کردند.
به گزارش گاردین، داستین هافمن در این فیلم کمدی که سال 1982 ساخته شد، نقش بازیگری به نام مایکل دورسی را ایفاء‌ می‌کند که کارگزارش به او می‌گوید به خاطر رفتارش هیچ‌کس حاضر به همکاری با او نیست. مایکل برای اینکه ثابت کند حرف کارگزارش درست نیست تصمیم می‌گیرد با پوشیدن لباس زنانه و تغییر نام نقش مدیر یک بیمارستان در یک مجموعه تلویزیونی را به عهده بگیرد.
"توتسی" در نهایت شگفتی در فهرست بازیگران بالاتر از "پدرخوانده" به کارگردانی فرانسیس فورد کوپولا قرار گرفت. "پدرخوانده" فیلم دوم شد و "پدرخوانده قسمت 2" در رده ششم قرار گرفت.
از دیگر شگفتی‌های این فهرست قرار گرفتن درام "زنی تحت تأثیر" به کارگردانی جان کاساوتیس در رده سوم و "شب‌های بوگی" به کارگردانی پل تامس اندرسن در رده هشتم است. "سینما پارادیزو" ساخته جوزپه تورناتوره فیلم چهارم شد و "کشتن یک مرغ مقلد" به کارگردانی رابرت مالیگان رده پنجم جدول را به خود اختصاص داد. "آنی هال" وودی آلن فیلم هفتم شد و "کفش‌های قرمز" مایکل پوئل و امریک پرسبرگر و "راننده تاکسی" مارتین اسکورسیزی به ترتیب نهم و دهم شدند.
در نظرسنجی مجله تایم آوت نیویورک بازیگرانی چون ژولیت بینوش، کیلیان مورفی، نینا هاس، سارا پولی، جوانا گلیسن، مایکل سی. هال، ریز احمد، اندی سرکیس، لیلی تیلور، مایکل شین، آدام بالدوین، بیل هیدر، سام رایلی، سیلیا امری، بری لارسن، آنتونی مکی، هیلی جوئل آزمنت و رابین لورد تیلور شرکت کردند.
ژولیت بینوش بازیگر فرانسوی برنده اسکار "صحنه‌هایی از یک ازدواج" به کارگردانی اینگمار برگمان را به عنوان بهترین فیلم تاریخ انتخاب کرد و تمام فیلم‌های اورسن ولز را در رده چهارم قرار داد. "مصائب ژاندراک" و "اسب تورین" انتخاب‌های دوم و سوم بینوش و "روزی روزگاری آمریکا" پنجمین فیلم منتخب اوست.
نتایج به دست آمده از نظرسنجی مجله تایم آوت نیویورک کاملاً متفاوت با نظرسنجی اخیر بی‌بی‌سی از 62 منتقد سینما در سراسر دنیاست.
در نظرسنجی بی‌بی‌سی که نتایج آن هفته پیش منتشر شد، فیلم "همشهری کین" (اورسن ولز، 1941) در رده اول قرار گرفت و فیلم‌های "پدرخوانده"، "سرگیجه"‌ (آلفرد هیچکاک، 1958)، "2001: یک ادیسه فضایی" (استنلی کوبریک، 1968)، "جویندگان" (جان فورد، 1956)، "طلوع" (فریدریش ویلهلم مورنو)، "آواز در باران" (استنلی دانم و جین کلی، 1952)، "روانی" (آلفرد هیچکاک، 1960)، "کازابلانکا" (مایکل کورتیز، 1942) و "پدرخوانده قسمت 2"، به ترتیب در رده‌های دوم تا دهم قرار گرفتند.