روایت «دنی بویل» از زندگی «استیو جابز» مالک فقید کمپانی اپل، اولین نمایش اروپایی خود را در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم لندن تجربه خواهد کرد.

روایت «دنی بویل» از زندگی «استیو جابز» مالک فقید کمپانی اپل، اولین نمایش اروپایی خود را در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم لندن تجربه خواهد کرد.

«دنی بویل» کارگردان برنده اسکار انگلیسی که پیش از این نیز دو بار با فیلم‌های «میلیونر زاغه نشین» و «127 ساعت» پایان بخش جشنواره فیلم لندن بود، امسال با فیلم جدیدش « استیو جابز» با بازی «مایکل فاسبندر» در نقش اصلی، در این رویداد سینمایی حضور خواهد داشت.

فیم زندگی‌نامه «استیو جابز» بر اساس کتاب پرفروش نوشته «والتر ایزاکسون» و با فیلمنامه‌ای از «آرون سورکین» ساخته شده است و در آن علاوه بر «فاسبندر»، بازیگرانی چون «کیت وینزلت»، «ست روگن» و «جف دنیلز» نیز مقابل دوربین «دنی بویل» رفته‌اند.

«کریستین بیل»، «لئوناردو دی‌کاپریو»، «مت دیمون»، «بن افلک» و «بردلی کوپر» دیگر گزینه‌هایی بودند که برای ایفای نقش جابز مورد بررسی قرار گرفتند اما سرانجام قرعه به نام فاسبندر هنرپیشه فیلم «12 سال بردگی» افتاد.

این فیلم بر خلاف برداشت ناموفق از زندگی «استیو جابز» در سال 2013 که « اشتون کوچر» نقش اصلی ان را بر عهده داشت تنها به 14 سال زندگی مالک فقید کمپانی اپل که شامل معرفی سه محصول اصلی آنها بود، می‌پردازد.

این فیلم قرار است پس از نمایش در جشنواره فیلم نیویورک از تاریخ 10 اکتبر در سینماهای آمریکای شمالی اکران خود را آغاز کند.

«دنی بویل» که فیلم تحسین‌برانگیز «میلیونر زاغه‌نشین» او موفق به کسب هشت جایزه‌ اسکار از جمله بهترین کارگردانی شد، اولین فیلم بلند خود را در سال 1994 به‌نام «گودال کم‌عمق» ساخت. این فیلم پرفروش‌ترین اثر سینمای انگلیس در سال 1995 شد.

از افتخارات سینمایی دنی بویل می‌توان به جایزه بهترین کارگردانی بافتا، بهترین فیلم اروپایی اسکار سینمای ایتالیا، منتخب تماشاگران جوایز فیلم اروپا بهترین کارگردانی گلدن گلوب، بهترین فیلم اروپایی جوایز گویا و صدف نقره‌ای جشنواره‌ سن‌سباستین اشاره کرد.