مخاطبان سینما نسبت به دو سوم اول پاییز پارسال ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده اند.

سخنگوی شورای صنفی نمایش گفت: مخاطبان سینما نسبت به دو سوم اول پاییز پارسال ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده اند.


غلامرضا فرجی درباره اکران دو سوم اول پاییز افزود: طبق بررسی هایی که هفته گذشته انجام دادیم با وجود اینکه با آغاز پاییز با افت مخاطب مواجه شدیم، اما در ادامه فیلم ها توانستند مخاطبان زیادی را به خود جذب کنند و در کل نسبت به دو ماه اول پاییز پارسال 30 درصد رشد مخاطب داشتیم.

وی گفت: در حال حاضر نیز فیلم های محمد رسول الله (ص)، چهارشنبه 19 اردیبهشت و انیمیشن شاهزاده روم به خوبی رضایت مخاطبان را جلب می کنند و احتمالا تا پایان پاییز این درصد افزایش می یابد.

سینما در هفته‌ای که گذشت

معرفی مدیران بخش های اجرایی سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر، برگزاری اختتامیه سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران و رکورد شکنی فیلم محمد رسول الله (ص) را می توان مهم ترین اتفاقات سینمایی هفته گذشته دانست.

در هفته ای که گذشت محمد حیدری دبیر سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در احکامی جداگانه، سیمون سیمونیان را به عنوان مدیر دبیرخانه، محمدرضا فرجی مدیر امور سینماها، عزت علیزاده مدیر پشتیبانی فنی، رضا بشردوست مدیرحراست و احد صادقی را به عنوان مدیر هماهنگی انتخاب و منصوب کرد.

پیش از این نیز شهاب حسینی به عنوان مشاور دبیر جشنواره منصوب شده بود.

همچنین در هفته گذشته اختتامیه سی و دومین دوره جشنواره فیلم کوتاه تهران با حضور تعدادی از سفرای کشور های خارجی، رئیس سازمان سینمایی و جمعی از سینماگران در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

رئیس سازمان سینمایی در این مراسم گفت: ما فیلم‌سازی را از نوجوانان شروع کرده‌ایم؛ ما جزء کشورهایی نیستیم که فیلم زیادی تولید کنیم ولی در سال93 با ساخت 97 فیلم سینمایی،234 جایزه جهانی کسب کردیم، سال93 پرجایزه‌ترین سال سینمای ایران بود.

ایوبی در این مراسم تاکید کرد: در دنیایی که پر از خشونت است و مردم با زبان اسلحه با هم مقابله می‌کنند، ما با زبان شعر، ادب، تصویر و تئاتر صحبت می‌کنیم.

در این مراسم از 9 اثر برتر در بخش بین الملل، 19 اثر برتر در بخش ملی و 10 اثر در بخش های جنبی قدردانی شد.

همچنین در هفته گذشته فیلم محمد رسول الله (ص) با فروش 7 میلیارد تومانی در شهرستان و 6 میلیاردو 580 میلیون تومانی در تهران توانست رکورد فروش سینمای ایران که پیش از این در دست فیلم سینمایی شهرموش ها 2 بود جابه جا کند.

در هفته پیش دبیرخانه جشنواره فیلم عمار نیز اعلام کرد: بنا بر درخواست فیلمسازان و تولیدکنندگان اثر، مهلت ثبت‌نام در بخش‌های «فیلم» و «فیلمنامه» این جشنواره تا 10 آذر تمدید شد.

ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار همزمان با سالگرد حماسه مردمی 9دی، از هشتم تا 17دی به طور همزمان در تهران و نقاط مختلف کشور برگزار می‌شود.

همچنین در هفته ای که گذشت 365 اثر 114 ثانیه‌ای که 157 اثرآن از فیلمسازان داخلی و 208 اثر از کشورهای دیگر است به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فیلم محمد(ص) پیامبر صلح ارسال شد.
نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم محمد(ص) پیامبر صلح به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد فرهنگی، هنری شهید مدنی به دبیری مهدی حقیقی دی‌ ماه در تهران برگزار می‌شود.

در هفته گذشته فیلمنامه های «دو دزد و دو پری» به تهیه کنندگی بهروز مفید و کارگردانی و نویسندگی حسین قناعت و «اروند» به تهیه کنندگی مهدی داوری و کارگردانی و نویسندگی پوریا آذربایجانی موافقت شورای ساخت سازمان سینمایی را اخذ کردند.

تدریس درس «بچه های آسمان» توسط مجید مجیدی در مدرسه سابقش دبیرستان نظام مافی، درگذشت هادی مشکات تهیه کننده با سابقه سینما، رونمایی از اولین ویدیو نگاشت ایرانی در دانشگاه تهران و انتصاب محمد آفریده به عنوان دبیر اولین جشنواره فیلم کوتاه روح الله از دیگر اتفاقات سینمایی هفته پیش بود.