سرپرست جدید حرف هایی زده است که شاید نشانه هایی از علت اختلاف نظر را در بر داشته باشد .

مثلث آنلاین : در حالی که حرف و حدیث ها درباره کناره گیری یکی از مدیران رسانه ملی ادامه دارد ، محمد احسانی (مدیر سابق شبکه یک) درباره اینکه آیا حضورش در هیات انتخاب فیلم فجر و همکاری با سازمان سینمایی دلیل برکناری‌اش بوده است؟ گفت: سال گذشته‌ هم من در هیات انتخاب حضور داشتم و این دو منافاتی با هم ندارد.وی ادامه داده است: من برکنار نشدم؛ به دلایل شخصی استعفا دادم و استعفایم پذیرفته شد.وی درباره دلایل این استعفا گفت: مشکلاتی درون سازمان وجود داشت که اجازه بدهید رسانه‌ای نشود و درون این خانواده باقی بماند.محمد احسانی پیش از این مدیر نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی بود که با آمدن سرافراز به سازمان صدا و سیما از وی خواسته شد که از سازمان سینمایی به رسانه ملی بیاید و مدیریت شبکه یک به او سپرده شد

گفتنی است : در حال حاضر محمد احسانی مدیر قبلی شبکه یک به عنوان مشاور معاون سیما منصوب شده است. این حکمی است که علی اصغر پورمحمدی معاون سیما برای وی صادر کرده است.شریعت پناهی پیش از این مدیر گروه فرهنگی و اجتماعی شبکه یک سیما، مدیر گروه فرهنگی و اجتماعی شبکه ۳ و مدیر گروه معارف شبکه ۳ سیما بوده است.
اما ماجرا از چه قرار است . سرپرست جدید هم حرف هایی زده است که شاید نشانه هایی از علت اختلاف نظر را در بر داشته باشد .فضل الله شریعت پناهی که به عنوان سرپرست شبکه یک سیما منصوب شده است درباره رفتن محمد احسانی مدیر سابق شبکه یک از این شبکه توضیحاتی ارایه کرده است.
فضل الله شریعت پناهی که شب گذشته ۲۲ آذرماه به عنوان سرپرست شبکه یک سیما منصوب شد درباره رفتن یکباره محمد احسانی مدیر سابق این شبکه گفت: محمد احسانی مدیر بسیار خوبی بود و من به امید او به گروه اجتماعی شبکه یک آمدم و حالا با این اتفاق بسیار ناراحت شدم.
وی با اشاره به آنچه که در بعضی از سایت ها نسبت به عزل محمد احسانی آمده است، عنوان کرد: من در بعضی از سایت ها خواندم که نوشته اند محمد احسانی عزل شده است درحالیکه اینگونه نیست و خودش چند روز قبل درخواست استعفا داده بود و مطرح کرده بود که ادامه همکاری برایش میسر نیست.
شریعت پناهی درباره چرایی استعفا و احتمال ناراحتی و دلخوری احسانی توضیح داد: من خودم هم دلیل این مساله را نمی دانم و باید به سازمان صداو سیما بروم و در این باره گفتگو کنیم، همچنین امروز باید با آقای پورمحمدی صحبت کنیم تا مدیر شبکه یک مشخص شود و اینکه تا آن زمان چه کارهایی باید انجام داد. ما مناسبت های مهمی پیش رو داریم و باید ببینیم چه کارهایی انجام شده است.
وی در پایان درباره احسانی گفت: احسانی مدیر مدبری بود و من هنوز شوکه هستم. امیدوارم او در موقعیت های مدیریتی جدید با توجه به لیاقت و شایستگی که دارد موفق باشد و سازمان صداوسیما بتواند از وی بهره بگیرد