مهلت ارسال آثار به جشنواره فیلم حوزه تا سی ام آذر تمدید شد.

مهلت ارسال آثار به جشنواره فیلم حوزه تا سی ام آذر تمدید شد.


محورهای موضوعی جشنواره فیلم حوزه اشراق، شامل جایگاه روحانیت و حوزه های علوم دینی در زندگی فرهنگی - اجتماعی و اقتصادی مردم، تبلیغ دین(شیوه های مدرن و سنتی) و معرفی الگوهای تبلیغی، سبک زندگی ایرانی اسلامی، معرفی الگوها و شیوه های تبلیغی، توسعه تجربه های معنوی، انقلاب اسلامی و ارزش های سیاسی و اجتماعی و تمامی آثار و تولیداتی که در آن ها به نحوی به گفتمان اسلام ناب و امر تبلیغ دین، چه درباره روحانیت و حوزه های علمیه می‌شود.

این جشنواره به آثار طلاب اختصاص ندارد و عموم هنرمندان می‌توانند با ارسال آثار خود در موضوعات اعلام شده در جشنواره شرکت کنند. این جشنواره در بخش های مختلف رقابتی از قبیل فیلم کوتاه داستانی و تله فیلم، فیلم مستند، کوتاه، بلند، پویانمایی، نماهنگ، مجموعه های مستند تلویزیونی، فیلمنامه، کوتاه، بلند، نقد، مقاله، پژوهش، مقاله، کتاب، پایان نامه برگزار می‌شود.

مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم سومین جشنواره ی فیلم حوزه «اشراق» را برای جریان سازی و ایجاد گفتمان تبلیغ دین در عرصه‌ی رسانه و سینمای ایران و جهان اسلام و تداوم حرکت فرهنگی هنری در سطح حوزه‌های علمیه برگزار می کند.