چهارمین روز از جشنواره سی و چهارم فیلم فجر با حواشی زیادی رو به رو بود که در ادامه گزارش خواهید دید.


حامد بهداد به حمایت از خبرنگاران پرداخت

روز گذشته در نشست خبری فیلم سینمایی "هفت ماهگی" حامد بهداد به روند برگزاری نشست ها در صبح هنگام اعتراض کرد و از خبرنگاران خواست این شیوه را برنتابند. او در بیان دلیل این موضوع گفت : این به نوعی برده داری است.

نشست فیلم سینمایی "هفت ماهگی" در حالی برگزار شد که با شیطنت ها و حرکت های پیش بینی نشده حامد بهداد همراه بود

روز چهارم از جشنواره فیلم فجر رنگ سیاست به خود گرفت.

محمدرضا عارف و مصطفی کواکبیان از جمله سیاسیونی بودند که پا به کاخ جشنواره گذاشتند، محمدرضا عارف همزمان با اکران "نفس" نرگس آبیار آمد و در بیان دلایل حضورش گفت: به دلیل برخورادری فیلم سینمایی"نفس" از یک محتوای ارزشی و انقلابی برای تماشای آن آمدم.

اما "نفس"ِ نرگس آبیار نگرفت

علی رقم اینکه پیش از شروع نمایش این فیلم جمعیت زیادی پشت درهای سالن به انتظار ایستاده بودند و ازدحام ایجاد شده بود در حین اکران"نفس" جمعیت قابل توجهی سالن نمایش را ترک کردند زیرا ریتم کند و کشدار این فیلم به مذاق خبرنگاران و منتقدان خوش نیامد.

روز گذشته شاهد حضور دوباره ابراهیم حاتمی کیا در برج میلاد بودیم ودر این میان حضور یک کارگردان ممنوع الکار هم در کاخ جشنواره به چشم می خورد.
حواشی رور چهارم جشنواره سی و چهارم/ دعوا و درگیری بر سر

روز چهارم از جشنواره فیلم فجر بی نظم ترین روز جشنواره به شمار می رود

با وجود اینکه پیشتر اعلام شده بود فیلم سینمایی"لانتوری" راس ساعت24:00 به نمایش در می آید اما این فیلم با تاخیر یک ساعته اکران شد.

اما این تمام ماجرا نیست

جمعیت بسیار زیادی پیش از شروع این فیلم و قبل از پایان فیلم سینمایی"زاپاس" که پیش از لانتوری اکران می شد پشت درهای سالن ایستاده بودند و ازدحام عجیبی ایجاد شده بود، افرادی که بسیاری از آنها غیر مرتبط با مطبوعات و منتقدان بودند.

این بی نظمی و ازدحام به حدی بود که بین ماموران کنترل کارتها که درهای ورودی سالن را باز نمی کردند واین افراد درگیری لفظی و دعوا ایجاد شد.

بالاخره بعد از یک ساعت تاخیر و بی نظمی های فراوان ماموران کنترل کارت اجازه ورود دادند اما کارت هیچ کدام از افراد را کنترل نکردند گویا آنها هم می دانستند افراد غیر مرتبط زیاد هسنتند و نمیتوانند مانع از ورود همه آنها شوند.

نمایش این فیلم در ساعت 3:00 بامداد به پایان رسید

و حالا سوالی که پیش می آید این است خبرنگارانی که تا ساعت 3:00 بامداد در برج میلاد بودند با چه توانی ساعت 10:00 روز بعد در نشست ها حضور پیدا کنند؟ آیا محمد حیدری در برنامه ریزی هایش به خبرنگاران به چشم یک رباط نگاه کرده است؟