یکی از روزنامه‌های آلمانی گزارش داد بیش از 800 افراط گرا، آلمان را ترک کردند تا به گروه‌های تروریست همچون داعش در عراق و سوریه بپیوندند.


روزنامه آلمانی "دی ولت" امروز (سه شنبه) گزارش داد: بیش از 800 افراط گرا آلمان را ترک کردند تا به گروه‌های تروریست همچون داعش در سوریه وعراق بپیوندند.
سخنگوی دفتر جنایی فدرال گفت: حدود یک سوم از این افراط گرایان که به تروریست‌های خارجی پیوسته بودند به آلمان بازگشتند و این بدان معناست که تعداد شبه نظامیان خارجی افزایش اندکی نسبت به آغاز سال جاری میلادی داشته است.
هولگر مونش، رئیس دفتر جنایی فدرال گفت: در حقیقت این اداره شاهد کاهش اندکی در سفر افراط گرایان به جنگ بوده است.
در این گزارش آمده است: مقامات آلمانی در حال حاضر معتقدند که بیش از 130 افراط گرا که به عنوان شبه نظامی خارجی به عراق و سوریه سفر کرده‌اند در اقدامات انتحاری کشته شده‌اند.
دفتر جنایی فدرال پس از مطالعه سوابق و پیشینه 677 افراط گرا که تا ژوئن سال گذشته میلادی به عراق و سوریه سفر کرده بودند متوجه شدکه اکثر این افراد مردان بین 22 تا 25 سال بوده‌اند.
بیش از 60 درصد از این شبه نظامیان خارجی اتباع خارجی بودند که گفته می‌شود یک ششم از آنها به دین اسلام گرویده بودند.
مقامات در آلمان و در اروپا در حال حاضر بر چگونگی مبارزه با صدها شهروندی که برای پیوستن به تروریست‌ها در مناطق جنگی کشورهای خود را ترک می‌کنند و خطری که بازگشت آنها به همراه دارد در تلاشند.
پلیس آلمان در ماه‌های اخیر حملاتی را علیه منازل افراط گرایان مظنون صورت داده و در جریان این حملات چندین مظنون به اتهام پیوستن به گروه‌های تروریستی محاکمه شدند.
در دسامبر سال گذشته میلادی دادگاهی در شهر "سله" دو مرد را به خاطر آنکه اعضای یک سازمان تروریستی بودند به هفت سال و سه ماه حبس محکوم کرد، در حالی که در ژانویه سال جاری میلادی مرد دیگری به خاطر جنایت علیه بشریت بازداشت شد.