وزیر خارجه تونس فردا (دوشنبه) به درخواست همتای روسی خود به مسکو سفر خواهد کرد.


به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، در بیانیه وزارت خارجه تونس آمده است: سفر خمیس الجهیناوی، وزیر خارجه تونس به روسیه در راستای تقویت روابط میان دو کشور و به درخواست سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه صورت می‌گیرد. دو کشور امسال شصمین سال روابط دیپلماتیک خود را جشن می‌گیرند.

در این بیانیه آمده است: سفر الجهیناوی به مسکو مرحله مهمی در راستای تقویت روابط میان دو کشور در زمینه‌های تجاری و تقویت سرمایه‌گذاری‌های روسیه در تونس و گسترش اقدامات مقامات تونسی برای فراهم آوردن حمایت و امنیت برای گردشگران خارجی به ویژه گردشگران روسی است.

این سفر در حالی صورت می‌گیرد که اخیرا داعش حملاتی را به شهر مرزی بنقردان تونس انجام داد. این حملات به کشته شدن چند نظامی و غیرنظامی انجامید.

در همین راستا الحبیب الصید، نخست وزیر تونس از اعضای دولت و دستگاه‌ها و نهادهای دولتی خواست تا برای کمک به صندوق مبارزه با تروریسم داوطلب شوند.

وی از کارمندان دولت و سایر شهروندان نیز خواست برای حمایت از طرح ملی مبارزه با تروریسم در این طرح شرکت کنند.

الباجی قائد السبسی، رئیس‌جمهور تونس روز شنبه حقوق یک ماه خود را به صورت داوطلبانه به صندوق مبارزه با تروریسم کمک کرد و گفت که آنچه تقدیم کرده مشارکت نمادین برای حمایت از نهادهای امنیتی و نظامی است.