وزیر امور خارجه که در پنجمین مقصد از سفر آسیایی خود در زلاندنو به سر می‌برد، ظهر امروز (به وقت محلی) با جمعی از ایرانیان مقیم در هتل محل اقامت دیدار و ناهار را با آنان صرف کرد.

در این دیدار ابتدا نمینی، سفیر ایران در زلاندنو با تشریح رویکرد سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های ایران نسبت به ایرانیان مقیم خارج از کشور گفت: ایرانیان ولی‌نعمت ما هستند و ما خدمتگزاران آنان.

سپس دو تن از نخبگان ایرانی با معرفی ترکیب اجتماعی ایرانیان مقیم زلاندنو و تقدیر از تلاش‌ها و خدمات دکتر ظریف ابراز امیدواری کردند زمینه‌های موفقیت بیشتر ایران فراهم شود.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه نیز طی سخنان کوتاهی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) ابراز امیدواری کرد، سال 1395 که با میلاد صدیقه طاهره آغاز و پایان می‌یابد، سالی سراسر موفقیت برای ایران و ایرانیان باشد.

ظریف گفت: همه موفقیت‌های کشور و دولت تدبیر و امید محصول وجود ملت بزرگ ایران و انتخاب‌های درست آن در لحظات حساس تاریخی است.

وزیر امور خارجه یکی از بهترین برنامه‌های خود در سفرهای خارج از کشور را دیدار با ایرانیان مقیم در کشورهای مختلف جهان دانست و گفت: ایرانیان با فرهنگ عالی و وجود ثمربخش خود در هر کجای جهان که هستند بهترین نماد ایران و پلی برای ارتباط فرهنگ‌ها هستند.