جان کری با ورود به بحرین، رکورد بیشترین مسافت سفرهای وزرای امور خارجه آمریکا را شکست.

جان کری با ورود به بحرین، رکورد بیشترین مسافت سفرهای وزرای امور خارجه آمریکا را شکست.

سفر به بحرین باعث شد جان کری، وزیر خارجه آمریکا رکورد یک میلیون و 60 هزار مایل سفر را به عنوان دیپلمات ارشد آمریکا بشکند.

رکورد پیشین متعلق به کاندولیزا رایس‌، وزیر خارجه دولت بوش با یک میلیون و 59 هزار مایل بود.

در حالی که 10 ماه به پایان دوران ریاست جمهوری باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا باقی مانده است، کری همچنان به ادامه برنامه سفرهای فشرده خود مصمم است. وی روز سه شنبه از نیویورک به خاورمیانه رفت و قصد دارد طی روزهای آینده سفری به ژاپن داشته باشد.

بر اساس برآوردهای انجام شده، کری تا پایان دوران مسئولیت خود به عنوان وزیر امور خارجه آمریکا قادر خواهد بود میزان سفرهای انجام شده خود را صدها هزار مایل افزایش دهد.

کری از ماه فوریه سال 2013 که سمت وزیر امور خارجه‌ آمریکا را به عهده گرفت، تاکنون بیش از 2300 ساعت (برابر با 96 روز) را در آسمان طی کرده است.

سفر کری به منامه، نخستین سفر یک وزیر امور خارجه آمریکا به بحرین از زمان وقوع اعتراضات گسترده در این کشور در سال 2011 شمرده می‌شود.

سناتور سابق ماساچوست و کاندیدای سابق ریاست‌جمهوری از حزب دموکرات هنوز قادر به شکست رکورد هیلاری کلینتون، وزیر خارجه پیشین آمریکا با سفر به 112 کشور نشده است، کری با احتساب بحرین تاکنون به 81 کشور جهان سفر کرده است.