ارتش سوریه عملیات نظامی گسترده‌ای را در حومه حلب علیه گروه‌های تروریستی که آتش بس مورد توافق در این کشور را نقض کرده‌اند آغاز کرد.

ارتش سوریه عملیات نظامی گسترده‌ای را در حومه حلب علیه گروه‌های تروریستی که آتش بس مورد توافق در این کشور را نقض کرده‌اند آغاز کرد.

به نقل از سایت خبری دام پرس، این عملیات ارتش سوریه شدیدترین حمله علیه نیروهای گروه تروریستی جبهه النصرة و گروه‌های دیگر در منطقه عیس واقع در جنوب حلب از زمان آغاز اجرای آتش بس در 27 مارس به شمار می‌آید.

این عملیات ارتش سوریه به دنبال آن انجام می شود که نیروهای گروه تروریستی جبهه النصرة و دیگر گروه‌های مسلح آتش بس مذکور را نقض کردند.

نیروهای داعش نیز تلاش دارد در واکنش به شکست‌های پی در پی خود عملیاتی را در منطقه 50 کیلومتری شمال شرق دمشق انجام دهد.پیشتر ارتش سوریه هشدار داده بود که پاسخ محکمی به کسانی که آتش بس مورد توافق را نقض کنند خواهد داد.

اتاق عملیات مشترک نیروهای سوری در حلب و حومه آن با صدور بیانیه ای اعلام کرد که این عملیات با مشارکت یگان‌های ارتش و هم‌پیمانان آن علیه مواضع تروریستها در جبهه جنوبی حلب به همراه حملات هوایی گسترده علیه خطوط پشتیبانی آنها و مراکز فرماندهی‌شان در دو منطقه العیس و الزربه صورت گرفت.

در ادامه این بیانیه آمده است: این عملیات تا زمان تسلیم شدن تمام نیروهای مسلح و بازگشت امنیت به منطقه ادامه دارد.ارتش سوریه پیشتر تهدید کرده بود که "درهای جهنم" را به روی گروههای مسلح در تمام جبهه‌ها در حومه حلب باز میکند.

از سوی دیگر جنگنده‌های روسی مواضع گروه تروریستی جبهة النصرة در اطراف حلب را مورد هدف قرار دادند.

مسئولان روسی ناظر بر آتش بس عنوان داشتند که النصره و داعش هم‌چنان اماکن مسکونی و مواضع ارتش سوریه را مورد هدف قرار می دهند.