این زندان است یا استراحتگاه؟ پیداست مقامات عربستان سعودی افراط گرایان را در شرایط لوکس نگه می دارند.

به گزارش مثلث آنلاین؛ خبرگزاری اسپوتنیک (صدای روسیه) با انتشار تصاویر و متن گزارشی پرده از شرایط زندانی در عربستان بر می‌دارد که دولت سعودی مدعی در آن تروریست‌ها نگهداری می شوند. اطلاعاتی که اسپوتنیک در این گزارش ارائه می کند نشان می‌دهد که این تروریست‌ها در شرایط با امکانات لوکس نگهداری می‌شوند.

آمریکا و عربستان سعودی اعلام می دارند که قصد دارند بر تروریسم پیروز شوند. اما برخورد مقامات این دو کشور نسبت به افراط گرایان دستگیر شده فرق فاحشی با گفته های آنها دارد.

عربستان سعودی تروریستها را در زندان هایی مانند « الخیر» حبس می کنند. در این زندان که در حومه الریاض قرار دارد بیش از هزار نفر در حبس بسر می برند که متهم به تروریسم هستند. همه آنها در شدیدترین شرایط بسر می برند.

زندانیان زندان «الخیر» اتاق های جداگانه با تلویزیون و تختهای بزرگ دو نفره دارند. ملاقات با همسران برای زندانیان ترتیب داده می شود و به آنها پیشنهاد می شود در استخر های محل آئروبیک آبی یاد بگیرند. در یکی از این نوع زندان ها حتی سئانس « آرت تراپی» جریان دارد.

این زندان است یا استراحتگاه؟ پیداست مقامات عربستان سعودی افراط گرایان را در شرایط لوکس نگه می دارند.

در اینترنت فیلم ویدئویی نوعی حراج درج شده بود. در آن مردی پسر خود را می فروشد تا او به سوریه برود و تروریست - شهید «داعشی» بشود. این ماجرا در اتاق مذاکرات هتلی در شهر جده عربستان رخ داد. در جریان معامله پدر قیمت پسرش را گران تر کرد. نهایتا جان پسرش 400 هزار دلار ارزیابی شد.

اسپوتنیک در انتها می‌پرسد: «شاید لازم باشد عربستان سعودی به بازنگری استراتژی خود در مبارزه با تروریسم بپردازد؟»