رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ناتو از قدرت روسیه نگران بوده و این توانمندی پیمان اتلانتیک شمالی را نیز نگران کرده است.

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در همایش تحولات ژیوپلتیکی غرب اسیا عنوان داشت: ناتو از قدرت روسیه نگران بوده و ظهور قدرت روسیه پیمان اتلانتیک شمالی را سردرگم کرده است.
وی ادامه داد: آمریکا می تواند نظم مبتنی بر ایده‌ال ها ی خود را در منطقه ایجاد کند.
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه داعش سلاح های انبوهی دارد و مجهز به موشک های هدایت شونده است گفت: ممکن است اقدامات مخرب داعش به سمت آسیای میانه و جنوبی نیز کشیده شود.
وی با اشاره به اینکه مخالف تعامل جهانی نیستیم و با تاکید بر ضرورت جذب سرمایه گذاری در کشور با ایجاد فضای ارام سیاسی تصریح کرد: البته نباید از مسیر اصلی خود خارج شویم.
وی گفت: ایران رفتار هوشمندانه ای در مذاکرات داشت ؛ ضمن اینکه اصل غنی سازی تثبیت گردید برخی ناجوانمردی ها در رفتار امریکا دیده شد که البته ابزارهایی داریم تا آن ها را از اقدامشان پشیمان کنیم.
لاریجانی با بیان رشد قابل توجه تروریسم نسبت به ۱۵ سال اخیر عنوان داشت: بیش از ۱۰۰ هزار تروریست در منطقه وجود دارد که یک رشد جهنده را نشان می دهد.
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جریانات تروریستی از بین نمی روند مگر انکه با ان ها مقابله کنیم تصریح کرد: جمهوری اسلامی با یک نگاه دقیق و هوشمندانه تسلیم صف آرایی ها نخواهد شد.