مقامات دولتی در اسرائیل به شدت از سیاست خارجه ای که دونالد ترامپ در پیش گرفته است، راضی و خشنود هستند.

ترامپ و نتانیاهو ترامپ گزینه ریاست جمهوری نتانیاهو و عربستان/ اوباما ایران را قدرت منطقه کرد
روزنامه صهیونیستی هاآرتص در گزارشی به حمایت های نتانیاهو از دونالد ترامپ پرداخت و نوشت: مقامات دولتی در اسرائیل به شدت از سیاست خارجه ای که دونالد ترامپ در پیش گرفته است، راضی و خشنود هستند.

هاآرتص افزود: بسیاری از مقامات اسرائیلی با ترامپ در مورد اینکه اوباما دوست اسرائیل نیست هم عقیده هستند و آنها نیز بر این باورند که سیاست اوباما در قبال ایران، این کشور را به یک قدرت بزرگ تبدیل کرده است. این در حالی است که معاون اوباما تنها اسرائیل به سمت پروسه صلح هل می دهد.

هرچند که ترامپ تاکنون خود را در بسیاری از مسائل اسرائیل بی طرف برشمرده است اما نتانیاهو و تیمش به شدت حامی وی بوده و خواهان رای آوردن او هستند.

هاآرتص افزود: کشور های دیگری نیز هستند که از موضع گیری های دونالد ترامپ استقبال کرده اند که می توان به عربستان و مصر و روسیه نیز اشاره کرد. آنها نیز مانند ترامپ بر این باورند که سیاست های اوباما در زمینه سایت های خارجه ضعیف بوده است. ترامپ در سخنرانی های خود اعلام کرده است که روابط با مسکو را بهبود خواهد بخشید و به عربستان احترام بیشتری خواهد گذاشت. البته بسیاری از کشور های اروپایی و آسیایی و آفریقایی از موضع گیری های ترامپ چندان دل خوشی ندارند و جامعه مسلمانان نیز به شدت هم درون آمریکا و هم در خارج مخالف سیاست های ترامپ می باشند.


این روزنامه در پایان افزود: نکته جالب اینجاست که در نظرسنجی های انجام شده در اسرائیل، مردم رای آوردن ترامپ را به نفع نتانیاهو و رای آوردن هیلاری کلینتون را به نفع اسرائیل دانسته اند.