یک مقام آمریکایی اعلام کرد، واشنگتن در حال بررسی فروش 12 فروند جنگنده به نیجریه جهت مبارزه با گروه افراطگرای "بوکو حرام" است.


خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع آمریکایی اعلام کرد، واشنگتن در حال بررسی فروش 12 فروند جنگنده مدل "A-29 Super Tucano" به نیجریه جهت استفاده در مبارزه با گروه افراطی "بوکو حرام" است.

این منبع افزود: علاوه بر این، دولت آمریکا در حال بررسی صادرات تجهیزات ویژه شناسایی و کنترل به نیجریه و برگزاری دوره‌های آموزشی برای نیروهای نظامی این کشور توسط مشاوران نظامی خود است.

منبع مذکور تاکید کرد: این اقدام واشنگتن به منزله اعتماد آمریکا به سیاست‌های محمدو بوهاری، رئیس جمهور جدید نیجریه در راستای اصلاحات در ارتش، مبارزه با گروه افراطی بوکوحرام و دیگر افراطی‌ها است. این در حالی است که گودلاک جاناتان، رئیس جمهور سابق نیجریه از سیاست آمریکا در تحریم فروش اسلحه به این کشور به بهانه نقض حقوق بشر انتقاد داشت.

گروه تروریستی بوکوحرام در جنوب شرق نیجریه فعال بوده و عامل بیشتر اقدامات تروریستی در این کشور و کشورهای همسایه آن مانند نیجر، کامرون و چاد است. اقدامات تروریستی بوکو حرام از سال 2009 تاکنون 13 هزار قربانی گرفته است.