نخست وزیر ترکیه گفت :‌ کسانی که مایلند در تشکیل دولت ائتلافی با ما مشارکت کنند ، باید مشت هایشان را باز کنند.

نخست وزیر ترکیه گفت :‌ کسانی که مایلند در تشکیل دولت ائتلافی با ما مشارکت کنند ، باید مشت هایشان را باز کنند.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه زمان چاپ ترکیه ،‌ احمد داود اوغلو نخست وزیر و رئیس حزب عدالت و توسعه ترکیه دیروز در نشستی که با حضور نمایندگان حزب عدالت و توسعه در مرکز این حزب در آنکارا برگزار شد ، از احزاب مخالف خواست ، احساسات انتقام جویانه را کنار بگذارند .
وی خطاب به احزاب مخالف گفت : نخستین خواسته ما از کسانی که مایلند با ما در تشکیل دولت ائتلافی مشارکت کنند آنست که مشت هایشان را باز کنند ،‌ سلاح ها و چکش هایشان را دفن کنند تا با یکدیگر درباره آینده ترکیه گفتگو کنیم.
داود اوغلو با اشاره به اظهارات دولت باغچه لی رئیس حزب حرکت ملی ترکیه که خواستار بررسی پرونده های ( فساد مالی) گذشته شده است ، گفت :‌ هرگونه محاسبه و بررسی که شما مایلید انجام دهید ما نیز برای آن آمادگی داریم و به هیچ وجه از چنین چیزی شانه خالی نمی کنیم.
نخست وزیر ترکیه همچنین با اشاره به اظهارات صلاح الدین دمیرتاش رئیس حزب دموکراتیک خلق ها که این حزب را پیروز انتخابات معرفی می کند ، گفت : ما چنین تصوری نداریم اما وی که این گونه تصور می کند ،‌ آیا تاکنون این سخن را بیان کرده است که وقت دفن سلاح ها است و باید در چارچوب دموکراسی حرکت کرد؟