روزنامه هاآرتص نوشت نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سیاست اوباما در مذاکرات هسته ای انتقاد کرد.

روزنامه هاآرتص نوشت نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سیاست اوباما در مذاکرات هسته ای انتقاد کرد.

به نوشته شماره امروز این روزنامه اسرائیلی در اینترنت، دونالد ترامپ، تاجر و میلیاردر آمریکایی پس از سال ها تردید سرانجام روز سه شنبه به طور رسمی نامزدی خود را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد.
وی در سخنانی علاوه بر اعلام این خبر از دولت باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در مورد مذاکرات هسته ای با ایران به شدت انتقاد کرد و گفت: «نگاهی به توافقی که وی در حال انجام آن با ایران است بیاندازید. اگر او این توافق را امضا کند، احتمالا موجودیت اسرائیل زیاد ادامه نخواهد یافت و این یک فاجعه است.»
ترامپ افزود: «ما باید از اسرائیل محافظت کنیم. ما از مردی مانند جان کری، وزیر امور خارجه که هیچ درکی از مذاکرات ندارد و در حال انجام یک توافق وحشتناک و خنده دار است استفاده نخواهیم کرد.»
وی با انتقاد از جان کری گفت در حالی که ایران در حال ساخت سلاح است، این مرد 72 ساله به مسابقه دوچرخه سواری می رود و پایش می شکند.
این سرمایه گذار بزرگ و مجری تلویزیون به خبرنگاران گفت: «همه سیاستمداران فقط حرف می زنند و عمل نمی کنند. آنها هرگز نمی توانند وضع کشور ما را ثبات ببخشند و من دیگر نمی توانم عقب بنشینم و این بی کفایتی را تماشا کنم.»