شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار گزارش داد احتمال کمی وجود دارد کشورهای اروپایی و یونان بر سر حل بحران مالی این کشور به توافق برسند.

شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار گزارش داد احتمال کمی وجود دارد کشورهای اروپایی و یونان بر سر حل بحران مالی این کشور به توافق برسند.

این شبکه گزارش داد وزرای دارایی حوزه یورو و یونان در نشستی که از آن به عنوان آخرین شانس یاد می شود ، در لوکزامبورگ گردهم آمده اند. احتمال حصول توافق میان یونان و وام دهندگان اروپایی ضعیف است. این در حالی است که آتن باید یک میلیارد و ششصد میلیون یورو بدهی خود را در پایان این ماه به صندوق بین المللی پول بازگرداند اما چیزی در صندوقش نیست.
بروکسل خواهان اجرای اصلاحاتی بیشتر از سوی دولت یونان برای دریافت آخرین بسته کمک مالی است اما الکسی سیپراس ، نخست وزیر یونان حاضر نیست زیر بار اجرای اصلاحات در حوزه بازنشستگی برود.
پیه‌ر بنازه، خبرنگار رادیو بین المللی فرانسه در این باره به فرانس 24 گفت شانس زیادی برای رسیدن به توافق وجود ندارد و همه بدبین هستند.
رئیس یوروگروه هنگام رسیدن به نشست اعلام کرد امید زیادی ندارد و انتظار دارد یونان گامی رو به جلو بردارد.
وزیر دارایی یونان نیز گفت امروز احتمال کمی برای رسیدن به توافق وجود دارد.
او نیز همچون دولت یونان معتقد است که اکنون نوبت وام‌دهندگان -یعنی اتحادیه اروپا ، بانک مرکزی اروپا و صندوق بین المللی پول- است که گامی رو به جلو و به نفع یونان بردارند.
به طور خلاصه می توان گفت هیچکدام از طرفین حرف های دیگری را در خصوص مسائلی همچون بازنشستگی ، مالیات بر ارزش افزوده و مازاد بودجه ای نمی شنود. به هر حال مذاکرات از سر گرفته می شود اما احتمال کمی وجود دارد امروز توافقی حاصل شود.