وزیر خارجه انگلیس اعلام کرد، در پی رای مردم این کشور به ترک اتحادیه اروپا در همه‌پرسی روز پنجشنبه، دیوید کامرون با شرایط سختی مواجه شده است.

دیوید کامرون

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، با این حال فیلیپ هاموند، وزیر امور خارجه انگلیس امروز(جمعه) گفت، دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس با توجه به این که کشور نیاز به ثبات و مداومت دارد از سمتش استعفا نخواهد داد.

شبکه اسکای نیوز به نقل از هاموند گزارش داد: کشور انگلیس نیاز به احساس مداومت و ثبات داشته و کامرون تصریح کرده که همچنان به عنوان نخست وزیر به کارش ادامه خواهد داد.

وزیر خارجه انگلیس نتیجه همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را "بهت آور و ناامیدکننده" خواند و گفت، دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس به فعالیت خود در این سمت همچنان ادامه خواهد داد. وزیر خارجه انگلیس با بیان اینکه خروج این کشور از اتحادیه اروپا "ناراحت کننده" است گفت، اما اروپا باقی می‌ماند. وی تاکید کرد که اقتصاد انگلیس با چالشهای بزرگی مواجه خواهد شد.

این اظهارات در حالی مطرح شده که به رغم رای انگلیسی ها به خروج از اتحادیه اروپا روند این خروج در سریعترین حالت دست کم دو سال طول خواهد کشید و اکثر حامیان سرشناس خروج از اتحادیه اروپا در انگلیس خواهان عجله به خرج ندادن برای چنین خروجی شده‌ وتقاضا کرده اند که این فرآیند دست کم تا سال 2020 به طول بیانجامد.

همزمان، شبکه اسکای نیوز به نقل از منابعی در کاخ سفید گزارش داده که باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا قصد دارد در پی این همه‌پرسی دیداری با دیوید کامرون داشته باشد و در جریان امور مربوط به این همه پرسی قرار گرفته است.

با این حال بی.بی.سی گزارش داد، سخنگوی کاخ سفید گفت: رئیس جمهور آمریکا در جریان نتایج همه‌پرسی انگلیس قرار گرفته و ما انتظار داریم که وی در طی روز بعد فرصتی برای گفت‌وگو با دیوید کامرون پیدا کرده و در زمان مناسب درباره این همه پرسی اظهار نظر خواهد کرد.