معاون رئیس هیات بسیج مردمی عراق گفت که نیروهای بسیج مردمی گروه جنایتکار داعش را در هر نقطه‌ای در خارج عراق نیز تحت تعقیب قرار خواهند داد.

به نقل از پایگاه المسله، ابو مهدی مهندس، معاون رئیس هیات بسیج مردمی عراق در سخنرانی به مناسبت اعلام آزادسازی شهر فلوجه گفت: شهر فلوجه که آزاد شده است، از دشوارترین مناطق در عراق بود و هدف بعدی ما شهر موصل و هر مکانی خواهد بود که داعش در آنجا حضور دارد.

مهندس گفت: ما داعش را در خارج از عراق در هر مکانی که از لحاظ فکری، مالی و با نیرو از داعش حمایت و پشتیبانی می‌کند، تعقیب خواهیم کرد تا تجاوز علیه عراق پایان یابد و عراق به نزد اهل تسنن، تشیع، ترکمان، کردها، مسیحیان، ایزدی‌ها و سایر اقلیت‌ها بازگردد و تمامی طرف‌ها از امنیت و صلح برخوردار شوند.

وی همچنین در گفتگویی پس از دیدار با فرماندهان بسیج مردمی در فلوجه پس از آزادسازی آن گفت که آیت الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع دینی نقش بسیاری در این پیروزی داشتند.

وی تاکید کرد که بسیج مردمی راه جهاد را تا از بین بردن داعش به صورت کامل رها نخواهد کرد.

از سوی دیگر، یکی از فرماندهان سازمان بدر، یکی از گروه‌های بسیج مردمی گفت که این گروه با شش تیپ در نبرد آزادسازی فلوجه مشارکت کرد.

وی تصریح کرد که این گروه ۳۸ شهید و بیش از ۵۰ زخمی در جریان این نبرد داده است و ۱۷ خودروی بمب گذاری شده را منفجر کرده و جان ۳۱ عامل انتحاری را گرفته است.