افشاگر شرکت مخابراتی ای تی اند تی می‌گوید، لایحه جدید پیشنهادی برای حمایت از افشاکنندگان فساد و قانون شکنی در دولت آمریکا در صورت تصویب موثر نخواهد بود.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مارک کلین، افشاگر ارتباط شرکت مخابراتی(AT&T) با آژانس امنیت ملی در این باره توضیح داد: چنین لوایحی تقریبا بی‌ارزش هستند چرا که حمایت از مقاطعه کاران افشاگر به ویژه در آژانس‌های امنیتی طی یک تصمیم سیاسی است که سران هر دو حزب این کشور تمایلی به اتخاذ آن ندارند. به همین دلیل این لایحه تنها برای خودنمایی است و با توجه به نیازهای واقعی تعیین نشده است.

روز پنج شنبه گروهی از اعضای نمایندگان مجلس آمریکا لایحه حمایت از مقاطعه کاران افشا کننده را اعلام کردند.

کلین ادامه داد: با این حال سران جمهوری خواهان و دموکرات‌ها در عمل بیشتر از آنکه افشا کنندگان را تحسین کنند آنها را مجازات می‌کنند.

وی افزود: در حقیقت آنها ترجیح می‌دهند تا با گوشمالی دادن افشاکنندگان باعث درخشش سوابق امنیت ملی خود شوند.

این افشاگر آمریکایی سپس به پرونده توماس دریک، یکی دیگر از افشاگران آمریکایی اشاره و عنوان کرد: دریک سعی کرد از طریق قانونی شکایت خودش را ثبت کند اما هدیه‌اش مجازات در دوره جورج بوش، رئیس جمهور جمهوریخواه بود در حالی که سران دموکرات کنگره حتی برای کمک به او یک انگشت هم بلند نکردند.

کلین خاطرنشان کرد که وضعیت برای افشاگران حتی در دوران باراک اوباما، رئیس جمهوری دموکرات فعلی بدتر هم شده است.

وی همچنین به پرونده ادوارد اسنودن یکی دیگر از مقاطعه کاران آژانس امنیت ملی آمریکا اشاره و اظهار کرد، همین نمایندگان که این لایحه را ارائه داده‌اند هیچ اقدامی برای حمایت از اسنودن انجام نداده‌اند. من زمانی صداقت آنها را باور می‌کنم که امنیت و عفو اسنودن را تضمین کنند و اجازه دهند تا به خانه بازگردند. در عوض در حال حاضر اعضای هر دو حزب خواهان بازداشت و یا حتی مرگ وی هستند.

انتهای پیام