مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل ضمن بیان اینکه «خیلی از کشورها اکنون به باقی‌ماندن دولت بشار اسد قانع شده‌اند»، از امیدواری تهران به گفت‌وگو با ترکیه سخن گفت و اظهار داشت که دموکراتها ثابت کردند به توافق هسته‌ای پایبند نیستند.

«علی اکبر ولایتی» مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل در گفت‌وگو با شبکه خبری المیادین اعلام کرد که دموکراتها در آمریکا به توافق هسته‌ای پایبند نیستند.

او با بیان اینکه فرقی میان دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان نیست، تصریح کرد که «ما فرقی میان نامزدهای جمهوری‌خواه و دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نمی‌بینیم... دموکراتها ثابت کردند که به تعهداتشان در توافق هسته‌ای پایبند نیستند و فرقی با جمهوری‌خواهان ندارند».

مشاور رهبری در امور بین‌الملل به سوریه و ترکیه نیز اشاره کرد و گفت: الان حرف بر سر این است که بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری بعد، حضور داشته باشد یا نه... معتقدیم که شانس اسد برای پیروزی در دور بعدی انتخابات زیاد است اگر تصمیم به مشارکت بگیرد.

ولایتی افزود: الان احتمال حل و فصل سیاسی بحران سوریه، بیشتر از گذشته شده است.

او با اشاره به ترکیه از گفت‌وگو با آنکارا سخن گفت و افزود: ما به آغاز گفت‌وگوی ایران و ترکیه در مرحله آتی امیدواریم و می‌توانیم در خصوص همکاری در مسائل منطقه‌ای بازنگری کنیم

ولایتی در ادامه، با اشاره به عربستان، سیاست این کشور را به انتقاد گرفت و گفت که «سیاست دولت عربستان سعودی، الان نوعی انتحار سیاسی است»