دیده‌ بان حقوق بشر سوریه می‌گوید که نیروهای موسوم به "سوریه دموکرات" شهر منبج در شمال این کشور را به طور کامل آزاد کرده‌اند.

به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، این نهاد حقوق بشری که مقر آن در لندن است و گزارش‌های خود را از منابع داخلی در سوریه تهیه می‌کند، امروز (شنبه) اعلام کرد که نیروهای سوریه دموکرات به طور کامل داعش را در شهر استراتژیک منبج شکست داده‌اند و کنترل آن را در دست گرفتند.

نیروهای سوریه دموکرات که بیشتر آنها را شبه نظامیان کرد تشکیل می‌دهند، بیش از دو ماه است عملیات گسترده‌ای را با پشتیبانی هوایی و اطلاعاتی آمریکا برای کنترل بر شهر منبج آغاز کرده‌اند؛ شهری که تنها راه باقی مانده برای ارتباط میان عناصر داعش در شرق حلب و مناطق میانی سوریه محسوب می‌شود.

با این حال بنا به گفته منابع محلی، درگیری‌ها در منبج همچنان ادامه دارد و نیروهای سوریه دموکرات تلاش دارند گروه‌های کوچکی از عناصر داعش را که در برخی مناطق شهر موضع گرفته‌اند، به تسلیم وادارند و یا از بین ببرند.

شهر منبج از آنجا که در نزدیکی مرزهای ترکیه قرار دارد برای آنکارا نیز بسیار مهم است و دولت ترکیه پیشتر بارها هشدار داده بود که اجازه کنترل کردها بر این شهر را نخواهد داد.