سخنگوی جنبش مردمی انصارالله یمن تاکید کرد، راهکار مسالمت‌آمیز گزینه همیشگی ماست و زمان آن فرا رسیده که طرحی جامع و کامل از تمامی راه حل‌هایی که آماده هستند، ارائه شود.

به نقل از شبکه خبری المسیره یمن، محمد عبدالسلام، سخنگوی جنبش مردمی انصارالله یمن با انتشار توئیتی تاکید کرد راه حل مسالمت‌آمیز در یمن انتخاب همیشگی ماست و درها به سوی صلح باز است و ما معتقدیم زمان آن فرا رسیده که طرحی جامع و کامل از تمامی راه حل هایی که آماده شده‌اند و تنها به عزم و اراده‌ای جدی برای اجرا نیاز دارند، ارائه شود.

عبدالسلام پیش از این در توئیت دیگری بر لزوم در پیش گرفتن راه حلی جامع و کامل بدون تجزیه و تقسیم یمن تاکید کرده وگفته بود: یمن اجرای نیمه کاره راه حل‌ها و یا تعویق در اجرای راهکارها را تحمل نمی‌کند، مردم یمن خواستار اجرای راه حلی جامع هستند که جنگ و پیامدهای منفی آن پایان بخشد.

در همین حال هیات ملی مذاکره کننده صنعاء در نامه‌ای به سازمان ملل تاکید کرد که این سازمان باید به عنوان میانجی برای تسهیل بخش مذاکرات یمنی در راستای اجتناب از اشتباهایی که در دوره قبلی مذاکرات پیش آمد و موفقیت مذاکرات آتی تلاش کند.

این هیات در ادامه برلزوم پایبندی سازمان ملل به اصل بی طرفی و استقلال و نیز اجتناب از هرگونه طرفی که راه حل‌هایی را به صورت یک طرفه اراده می‌کند، اتلاف وقت و نیز سر پوش گذاشتن بر جرائم دشمن در کشتار مردم یمن تاکید کرد.

هیات صنعاء تاکید کرد، هرگونه مذاکرات دیگری باید به صورت شفاف و صریح بر اصل ارائه راه حلی جامع و کامل و دائمی که شامل تمامی ابعاد سیاسی ، اقتصادی، انسانی ، امنیتی و دیگر ابعاد باشد، استوار باشد.

این هیات در پایان افزود : با توجه به مسائلی که در دوره‌های قبلی توافق شد، به ادامه مذاکرات مستقیم در تاریخ و محلی که توافق خواهد شد، پایبند هستیم.