شاه بیت این آتش بس باید بی اعتمادی کامل به آمریکا و هوشیاری کامل در برابر اقدامات آنها باشد.

قرار بود از ساعت پیش استقرار نیروهای مراقبت روسیه در جاده کاستیلو، ارتش سوریه تجهیزات سنگین خود از این جاده را تا فاصله ۲.۵ کیلومتری در عمق مزارع ملاح به عقب بکشد و به موازات آن تروریست ها نیز از این منطقه عقب نشینی کنند، اما منابع مطلع می گویند که تروریست ها به جای آنکه عقب نشینی کنند، اقدام به تجمیع نیرو و تجهیزات کردند تا پس از عقب نشستن نیروهای ارتش و متحدین با دیگر به جاده حمله کرده و آن را تصرف کنند.

واحد کنترل و نظارت روس ها که در جاده حاضر شده بودند، پس از مشاهده تجمیع نیروی تروریست ها بلافاصله این مساله را به اطلاع ارتش سوریه رساندند و بر اساس شواهد موجود، مساله عقب نشینی فعلا منتفی شده است. با توجه به تجربه ای که در آتش بس قبلی وجود داشت، این اقدام تروریست ها چندان هم بعید نبود.

از سوی دیگر، با توجه به مفاد آتش بس میان روسیه و آمریکا که قرار است خودروهای حامل کمک!!های انسان!!دوستانه بدون تفتیش و بازرسی وارد مناطق شرقی حلب شود، چه کسی می تواند تضمین کند که این کمک ها شامل تسلیحات پیشرفته برای تجهیز مجدد و بیشتر تروریست ها نباشد.

امریکا به عنوان پدرخوانده تروریست های النصره، جیش الاسلام، احرارالشام، تروریست های چچنی، ترکستانی، قفقازی و ازبک و عرب، بیشترین تلاش را خواهد داشت تا این گروهک ها به حیات خود ادامه دهند و از همین رو نیروهای متحد حتما باید بر آتش بس نظارت کرده و مانع از ورود خودروهای بدون بازرسی به شرق حلب شوند.

شاه بیت این آتش بس باید بی اعتمادی کامل به آمریکا و هوشیاری کامل در برابر اقدامات آنها باشد. باید دید که پدرخوانده تروریست ها (امریکا) چه پاسخی به تجمیع نیرو و امکانات برای حمله به محور کاستیلو دارند.
پاسخ این سوال را البته امریکایی ها نخواهند داد و طبق معمول منکر چنین رفتاری خواهند شد.