برخی منابع در وزارت کشور عراق فاش کردند که یک گروهک وابسته به داعش با همدستی یکی از نیروهای امنیتی عراق طرحی را برای اجرای سلسله انفجارهایی در مناطق مختلف بغداد آماده کرده بود.

پارلمان عراق

این منابع در گفتگو با روزنامه عکاظ عربستان اظهار داشتند، اطلاعات اولیه به دست آمده از یکی از مسئولان تیپ‌های ترور داعش که شب گذشته در جنوب شرق بغداد بازداشت شد، حاکی از آن است که این گروه تروریستی با همدستی یک مسئول امنیتی عراق قصد اجرای سلسله انفجارهایی در مناطق مختلف بغداد از جمله پارلمان را داشته است.

منابع مذکور افزودند: مسئول تیپ ترور داعش در بازجویی‌ها اسامی تمامی اعضای گروهک خود در بغداد را فاش کرد اما تیپ‌های اطلاعاتی و دستگاه مبارزه با تروریسم عراق هنوز موفق به بازداشت هیچ‌ یک از این اعضا نشده‌اند. آنها پس از بازداشت سرکرده خود محل اقامتشان را تغییر داده‌اند.

منابع یادشده ادامه دادند:‌ همچنین این مسئول داعش به انجام هفت عملیات ترور و کار گذاشتن سه مین در مناطق مختلف بغداد اعتراف و تاکید کرد که گروهکش برای منفجر کردن ساختمان پارلمان و ترور گروهی از نمایندگان آن که لیست آنها از سوی داعش برایشان ارسال شده بود، برنامه‌ریزی می‌کردند.