مقامات انگلیسی با این مسئله موافقند که بریتانیا در ماه‌های آتی گفتگوهای بسیار سختی را با دونالد ترامپ بر سر روسیه خواهد داشت.

با روی کار آمدن دونالد ترامپ و تصمیمش برای بهبود روابط با ولادیمیر پوتین و کنار آمدن با دولت سوریه، بریتانیا با یک بحران سیاسی با آمریکا مواجه شده است.

به گزارش تلگراف، مقامات انگلیسی با این مسئله موافقند که بریتانیا در ماه‌های آتی گفتگوهای بسیار سختی را با دونالد ترامپ بر سر روسیه خواهد داشت.

این نگرش پس از اولین مصاحبه‌های ترامپ بعد از پیروزی در انتخابات مبنی بر توقف حمایت از شورشیان در سوریه و قدردانی از پوتین برای ارسال نامه‌ای "زیبا" تقویت شده است.

ترامپ اعلام کرده است که در عوض به نیروهای روسی خواهد پیوست و بر شکست داعش متمرکز خواهد شد. وی پیش از این گفته بود که همکاری آمریکا و روسیه با یکدیگر برای شکست داعش را اتفاق خوبی نامیده بود.

این ایده‌ها با نظر ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا که دولت بشار اسد را به جنایت و خشونت متهم کرده و در آینده سوریه جایی برای اسد متصور نیست بسیار در تضاد است.
دردسر تازه بانوی آهنین با ترامپ

بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا نیز روسیه را به ارتکاب جنایات جنگی و مرگ هزاران بی‌گناه متهم کرده است. این تغییر نگرش سیاسی در دولت آمریکا به شدت بریتانیا را نگران کرده و به همین دلیل از سه ماه آینده و پیش از روی کار آمدن دولت جدید آمریکا استفاده خواهد کرد تا اهمیت کنار گذاشتن اسد از قدرت را به ترامپ تفهیم کند.

یکی دیگر از منابع وزارت خارجه انگلیس گفت که می‌توان به تغییر مواضع ترامپ پس از دیدار مستقیم با ولادیمیر پوتین نیز امیدوار بود.

وی دراین باره گفت: بدون شک ترامپ به پوتین به دید فردی می‌نگرد که قادر به معامله با اوست. زمانی که ترامپ متوجه شود پوتین فردی منطقی نیست ممکن است نظرش درباره وی تغییر کند. برای به سرانجام رسیدن این موضوع به زمان نیاز است.

به نظر می‌رسد پوتین به ترامپ تاکید کرده تا برای بهبود روابط میان دو طرف ناتو را به عقب‌نشینی از مرزهای روسیه ترغیب کند. دیمیتری پسکوف نیز در این ارتباط در مصاحبه خود با آسوشیتدپرس گفت: به عنوان یک اقدام اعتمادساز میان آمریکا و روسیه ترامپ می‌تواند با کاهش حضور و یا عقب‌نشینی نظامی ناتو از مرزهای روسیه به بهود روباط میان دو کشور کمک کند.
دردسر تازه بانوی آهنین با ترامپ

پس از اظهارات ترامپ مبنی بر احتمال کناره گیری آمریکا از ناتو نیز نگرانی‌های زیادی درباره آینده این نهاد بین‌المللی ایجاد شد. سفر نایجب فاراژ، رهبر حزب استقلال به آمریکا نیز در راستای کاهش اختلافات و انتقال نگرانی‌های بریتانیا درباره آینده ناتو صورت گرفت.