رژیم آل سعود بیست و ششم مارس گذشته تجاوز خود را با یمن با حمایت واشنگتن و استقبال اسرائیل آغاز کرد.

تاکنون بیش از ۲۶۳۰ نفر درتجاوز رژیم آل سعود به یمن که باحمایت غربیها بویژه آمریکا،رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی انجام میشود به شهادت رسیده‌اند که نزدیک به ۴۶۰ نفر از آنان کودک و بیش از ۳۵۰ نفر نیز از زنان بوده اند.


رژیم آل سعود بیست و ششم مارس گذشته( ششم فروردین) تجاوز خود را با یمن با حمایت واشنگتن و استقبال اسرائیل آغاز کرد.

وزارت بهداشت یمن اعلام کرد تعداد شهدا از آغاز تجاوز سعودی‌ها به یمن به 2632 نفر و زخمی ها به 8687 نفر رسیده است.به گفته وزارت بهداشت یمن تاکنون 458 کودک در این حملات شهید و 769 کودک نیز زخمی شده اند.بنابر آمار وزارت بهداشت یمن در این حملات 352 زن شهید و 623 زن نیز زخمی شده اند.رژیم آل سعود در این مدت بیش از 90 قتل عام مرتکب شده است یعنی تقریبا هر روز یک جنایت طی یکصد روز گذشته مرتکب شده است.

المسیره سپس تصاویر برگزیده از این جنایات منتشر کرد.یک دختر بچه گفت:« خدا دلهای آنان را بسوزاند. خانه‌های ما را ویران کردند. خداوند خانه‌هایشان را ویران کند.»

گفتنی است در حمله وحشیانه سال گذشته رژیم صهیونیستی به نوار غزه که در ماه مبارک رمضان بود بیش از 2200 فلسطینی به شهادت رسیدند که بیش از 500 نفر آنان کودک و بیش از 400 نفر آنان نیز زن بودند.

حملات دیروز و دیشب جنگنده‌های سعودی در یکصدمین روز تجاوز رژیم آل سعود به یمن به استانهای صنعاء ، الحدیده ،صعده ، حجّه و ذمار متمرکز بود که طی آن هشت نفر شهید و دهها نفر دیگر زخمی شدند.

جنگنده های سعودی دیروز سه بار منطقه فج عطان را در صنعاء بمباران کردند. سه نفر در منطقه الجراف الغربی در صنعا از جمله دو زن شهید شدند.مدرسه غمدان و انبار آذوقه نظامی در منطقه عصر در صنعاء بمباران شد.

اتحادیه اروپا خواستار آتش بس دائم در یمن

اتحادیه اروپا برقراری آتش بس دایم در یمن را خواستار شد. بر اساس بیانیه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هشتاد درصد جمعیت ۲۱ میلیون نفری یمن به کمک‌های بشر دوستانه نیاز دارند.

همزمان حملات جنگنده های سعودی به مناطقی در استان حدیده و صنعا ادامه یافت که بر اثر آن ده تن شهید و 25 نفر زخمی شدند.جنگنده های سعودی منطقه تیگرهد را هفت بار بمباران کردند. در این حملات یک ایستگاه سوخت رسانی و اماکن تجاری زیادی تخریب شدند.

همچنین ارتش و نیروهای مردمی یمن پادگان لشکر سی و یک زرهی در استان عدن را از اشغال تروریستهای القاعده آزاد و دهها موشک به پایگاههای نظامی عربستان در منطقه المعطن و شهر الخویه شلیک کردند.