نیروهای مسلح عراق و نیروهای مردمی توانستند بیش از شصت درصد از استان الانبار را آزاد کنند.

نیروهای مسلح عراق و نیروهای مردمی توانستند بیش از شصت درصد از استان الانبار را آزاد کنند.


عملیات نظامی نیروهای ارتش عراق با حمایت نیروهای مردمی در استان الانبار که یک سوم مساحت این کشور را تشکیل می دهد، ادامه دارد. نیروهای عراقی تاکنون توانسته‌اند (گروه تکفیری صهیونیستی) داعش را از شصت درصد مناطق استان الانبار بیرون برانند.

شهر فلوجه استان الانبار برای نبرد بزرگی با مشارکت یگان‌های ویژه از نیروهای ارتش و نیروهای مردمی عراق آماده می شود.

ابووارث الموسوی سخنگوی جنبش النجباء عراق گفت:«عملیات ما در فلوجه در چند روز آینده آغاز می‌شود. نیروهای ویژه از مقاومت اسلامی در این عملیات مشارکت دارند. این عملیات طراحی خاصی دارد و در آن از سلاح‌های پیشرفته استفاده خواهد شد. نبرد در فلوجه انتقام جویانه نیست.


وی ادامه داد:ما اجازه نخواهیم داد فلوجه به قندهار عراق تبدیل شود. ما اجازه نخواهیم داد فلوجه به کانونی برای تروریسم تبدیل شود. ما به شخصیت‌های سیاسی هم اجازه نمی‌دهیم به دنبال باج گیری درباره نبرد فلوجه باشند.»

حمایت مالی و تسلیحاتی آمریکا از داعش در غرب عراق ممکن است باعث طولانی شدن نبردها در الانبار شود.


*ضربه مهلک ارتش عراق به داعش/50 تروریست کشته شدندبه گزارش خبرگزاری صدا وسیما از بغداد، فرماندهی عملیات استان الانبار امروز با اعلام این خبر بیان کرد: در درگیری میان نیروهای ارتش عراق و تکفیری‌ها درحومه شهر فلوجه دوازده تروریست کشته و هفت نفر دیگر از آنان زخمی شدند.

به گفته فرماندهی الانبار، مناطق راهبردی الزغاریات وصقلاویه شهر فلوجه پس از درگیری شدید با تروریست‌ها به طور کامل از لوث داعشی‌ها پاکسازی شده است.

همچنین فرماندهی عملیات بادیه والجزیره اعلام کرد حملات داعشی ها به مسیر ارتباطی بیجی _ الحدیثه دفع شده است وتمام مهاجمان متواری شده‌اند.

از سوی دیگر نیروهای پیشمرگه کردستان عراق نیز تواستند حملات تروریست‌ها را در منطقه مکتب خالد و الرشاد وروستا الحمیره واقع در جنوب کرکوک دفع کنند و مواضع تروریست‌ها به شدت زیر حملات توپخانه‌ای قرار دهند و بیست نفر از تروریست‌ها را به هلاکت برساندند.
*تکفیری ها 100 کودک را در موصل ربودندمسئول رسانه‌ای حزب دمکرات کردستان عراق اعلام کرد گروه تروریستی- صهیونیستی داعش صد ویازده کودک را از شهر موصل ربوده وآنها را برای آموزش نظامی، فکری و حملات نظامی از جمله انتحاری به پادگان‌های خود منتقل کرده است.

این کودکان بین ده الی پانزده سال سن دارند و تروریست‌های داعش بیش از هفتاد نفر از والدین آنان را نیز به علت اعتراض به این اقدام تروریست‌ها بازداشت کرده‌اند.

گروه تکفیری - صهیونیستی داعش از از زمان ورود به عراق تا کنون بیش از هزار وچهارصد کودک عراقی را ربوده است.