نخست وزیر عراق بر مبارزه با گروه تکفیری صهیونیستی داعش تا زمان آزادی همه مناطق این کشور تاکید کرد.

نخست وزیر عراق بر مبارزه با گروه تکفیری صهیونیستی داعش تا زمان آزادی همه مناطق این کشور تاکید کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی العراقیه، حیدر العبادی گفت: گروه تروریستی داعش روز جمعه با انفجار انتحاری در منطقه خان بنی سعد استان دیاله، جنایت زشتی مرتکب شد. این جنایت پس از پیروزی های نیروهای قهرمان عراقی در همه محورهای عملیاتی از جمله الانبار رخ داد.
العبادی افزود: گروه های تروریستی جایی در عراق نخواهند داشت و همه آنها نابود خواهند شد و تروریست ها نخواهند توانست از مجازات فرار کنند. جنایت های تروریستی باعث تقویت اراده عراقیها برای مقابله با آنها در صحنه های درگیریها می شود تا زمانی که آخرین تروریست در هر جایی از خاک عراق از بین برود.
وی در بازدید از یک خانه سالمندان در منطقه الرشاد بغداد خاطر نشان کرد: داعش جنایت های بزدلانه ای را در حق عراقیها مرتکب می شود که هیچ توجیهی ندارد. جنایت دیاله در روز عید رخ داد. تنها هدف داعش قتل مردم از جمله کودکان و زنان است.
نخست وزیر عراق گفت: هیچ قانونی در جهان قتل غیرنظامیان بیگناه را خارج از مناطق درگیری نمی پذیرد. این جنایت های بزدلانه ثابت می کند ما در مسیر حق قرار داریم. ما تا زمانی نابودی آخرین تروریست و آزادی آخرین وجب از خاک عراق به مبارزه ادامه خواهیم داد. بدون شک عراق با مشارکت همه نیروهای نظامی و امنیتی، نیروهای داوطلب و افراد مسلح عشیره ها پیروز خواهد شد. به لطف این فداکاریها کشور آباد خواهد شد. ما افتخار می کنیم افرادی برای دفاع از کشور آمادگی دارند. عراقیها با ایستادگی و جنگیدن خود ثابت کردند می توانند دشمن را شکست دهند و به همین علت امروز جهانیان از عراق حمایت می کنند. کسانی که در میدان می جنگند، فقط عراقیها هستند و دیگران به ما در این جنگ کمک می کنند.
از سوی دیگر حیدر العبادی بر لزوم پایبندی کامل به دستور خود برای عاری شدن استان بصره از سلاح و محدود شدن سلاح در دست نیروهای دولتی تاکید کرد.
دفتر رسانه ای العبادی از طرف های مسئول در بصره خواست مانع از حمل سلاح به جز نیروهای امنیتی و نظامی در این شهر شوند.