مجلس نمایندگان آمریکا سه جلسه استماع درباره توافق هسته ای برگزار خواهد کرد.

المانیتور نوشت‌: مجلس نمایندگان آمریکا سه جلسه استماع درباره توافق هسته ای برگزار خواهد کرد.


جولیان پکت در پایگاه اینترنتی المانیتور نوشت:
کنگره آمریکا قبل از تعطیلات تابستانی روزهای پرکاری درباره ایران دارد.
وی افزود:مجلس نمایندگان آمریکا در هفته آینده قبل از تعطیلات یک ماهه تابستانی تمام کار خود را به ایران اختصاص می دهد. مجلس نمایندگان سه جلسه استماع جداگانه درباره جنبه های مختلف روابط با تهران برگزار خواهد کرد.این جلسات آخرین فرصت برای شنیدن حرف های دولت اوباما و کارشناسان قبل از تعطیلات پنج هفته ای نمایندگان است که هنگام بازگشت از تعطیلات هم از طرف حامیان و هم از طرف مخالفان توافق ایران تحت فشار قرار خواهند گرفت.
کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان در بیست و هشتم ژوئیه جلسه خود را با جان کری وزیر امور خارجه ،جک لو وزیر خزانه داری و ارنست مونیز وزیر نیرو شروع می کند.
این سه نفر در بیست و سوم ژوئیه در جلسه روابط خارجی سنا حاضر شدند که جمهوریخواهان آنها را متهم کردند در گفتگوهای هسته ای سرکیسه شدند و فریب خوردند.
در بعد از ظهر بیست و هشتم ژوئیه کمیته مبارزه با تروریسم خاورمیانه و شمال آفریقا جلسه استماع با عنوان ائتلاف راهبردی ایران با کره شمالی خواهد داشت.مخالفان توافق ایران به صورت فزاینده ای توافق با ایران را با توافق هسته ای بیل کلینتون در سال 1994 با کره شمالی مقایسه می کنند اگرچه این آمریکا بود که در دوران جورج بوش از این توافق خارج شد و سپس پیونگ یانگ به سمت بمب رفت.
تد پو نماینده جمهوریخواه ایالت تگزاس و رئیس کمیته مقابله با تروریسم گفت:پس از رسیدن به توافق هسته ای با تهران ،ائتلاف ایران با کره شمالی محتمل و ضروری خواهد بود.
درک بهتر از روابط غیرقانونی بین این دو رژیم سرکش، احتمال دور زدن مداوم برنامه جامع اقدام مشترک را تقویت خواهد کرد به خصوص این که ایران براساس این توافق میلیاردها دلار دریافت خواهد کرد و رژیم کره شمالی نیز نیاز به پول دارد.
کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان نیز در روز بیست و نهم ژوئیه با عنوان مشکلات بالقوه در منطقه با توافق ایران جلسه استماع خواهد داشت.
همچنین در بیست ونهم ژوئیه کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان جلسه استماع درباره داعش با عنوان زنان در حاکمیت داعش جلسه خواهد داشت. ادوارد واتس سازنده مستند پی بی اس در این زمینه در این جلسه حاضر خواهد بود.
کمیته امنیت ملی مجلس نمایندگان در بیست و هشتم ژوئیه همچنین جلسه ای با عنوان تحریم ،کاهش سرمایه گذاری و جنبش تحریم ها علیه اشغال اسرائیل بر مناطق مورد مناقشه فلسطینی جلسه خواهد داشت.
کمیته بانکداری سنا در بیست و هشتم ژوئیه جلسه ای با عنوان رفع تحریم صادرات نفت خواهد داشت.
کمیته روابط خارجی سنا در بیست و نهم ژوئیه قانونی برای تحریم ناقضان حقوق بشر در جهان تصویب خواهد کرد.