تغییر لحن لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه در تهران آشکار بود.

شبکه سعودی الحدث گزارش داد: تغییر لحن لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه در تهران آشکار بود.

فدوی الغلاد گزارشگر شبکه تلویزیونی الحدث با اشاره به اینکه سفر فابیوس به تهران نخستین سفر وزیر امور خارجه فرانسه به ایران در دوازده سال گذشته بود، گفت: به نظر می رسد فابیوس تلاش کرد تاریخ را از نو بنویسد. فرانسه که سرسخت ترین موضع را در بین کشورهای اروپایی در مذاکرات هسته ای با ایران داشت، لحن خود را با گذشت دو هفته از امضای توافقنامه هسته ای به طور آشکار تغییر داد.
گزارشگر الحدث افزود: فابیوس ابراز امیدواری کرد صفحه جدیدی در روابط با ایران باز شود. فابیوس ایران و فرانسه را دو کشور بزرگ و مستقل توصیف کرد. وزیر امور خارجه فرانسه تاکید کرد کشورش به ایران، فرهنگ و نقش آن در تاریخ و نیز رنج این کشور در زمان جنگ با عراق احترام می گذارد. فابیوس نه تنها فاش کرد فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه از حسن روحانی رئیس جمهور ایران برای سفر به پاریس دعوت کرده است، بلکه اعلام کرد یک هیئت اقتصادی و تجاری فرانسوی در ماه سپتامبر به ایران سفر خواهد کرد.
در ادامه این گزارش آمده است: محافل سیاسی محافظه کار در ایران از سفر لوران فابیوس به تهران انتقاد کردند. محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران از سخنان بسیار مثبت همتای فرانسوی خود استقبال کرد. ظریف از آغاز فصل جدیدی برای تامین منافع مشترک بین ایران و فرانسه سخن گفت. به دور از مسایل سیاسی، مسایل اقتصادی هم در نشست ها در پشت درهای بسته حضور پررنگی داشت. پایگاه اینترنتی وزارت نفت از ایران از آغاز همکاری با شرکت فرانسوی توتال خبر داد.