نخست وزیر رژیم صهیونیستی طی سخنانی گفت که توافق هسته‌ای دو مسیر دستیابی به بمب را در اختیار ایران قرار خواهد داد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی طی سخنانی گفت که توافق هسته‌ای دو مسیر دستیابی به بمب را در اختیار ایران قرار خواهد داد.

"بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد توافق هسته ای دو مسیر دستیابی به بمب را در اختیار ایران قرار خواهد داد.
وی افزود: مسیر نخست دستیابی ایران به بمب با این توافق ، پایبندی ایران به توافق خواهد بود و مسیر دوم نیز برای ایران نقض توافق خواهد بود.
رژیم صهیونیستی در زرادخانه‌های خود بیش از 80 کلاهک هسته‌ای داشته و تا کنون نیز از پیوستن به پیمان منع گسترش تسلیحات هسته‌ای امتناع می‌ورزد.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی اضافه کرد: توافق هسته‌ای با ایران خوب نبوده و درباره آن چند ملاحظه دارم. ایران به دنبال برداشته شدن تحریم‌ها و حفظ برنامه هسته‌ای خود بوده و با این توافق به هر دو موضوع دست یافت.
وی افزود: روابط میان آمریکاو اسرائیل قوی و ریشه‌ای است و اختلافات درباره برنامه هسته‌ای ایران شخصی نیست.
نتانیاهو گفت: ایران دارای سامانه موشکی است که به اسرائیل می‌ رسد اما به دنبال سامانه دوربردی است که بتواند آمریکا را نیز هدف قرار دهد.
وی گفت حساب کردن روی اطلاعات برای اطمینان یافتن از پایبندی ایران به توافق کار خطرناکی است.
نتانیاهو همچنین مدعی شد که راستی آزمایی ها نیز نمی توانند پایبندی ایران به برجام را مشخص کنند.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره مهلت بیست و چهار روزه قبل از بازرسی ها از سایت های مشکوک در ایران گفت این امر مستلزم آن است که اطلاعات مربوط به سایت های مشکوک در اختیار ایران قرار گیرد.
وی این فرصت بیست و چهار روزه را به مثابه آن دانست که پلیس به مالک یک لابراتوار تولید مواد مخدر از قبل اطلاع بدهد که می خواهد به آن مکان برود!‬‎
نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره کارآمدی راستی آزمایی از توافقنامه هسته ای ایران اظهار نگرانی کرد.
همچنین نتانیاهو چند روز پیش در جمع خبرنگاران سیاسی گفت که مخالفت با توافق هسته‌ای با ایران روز به روز در حال افزایش است و زمانی که آمریکایی‌های بیشتری درباره ماهیت این توافق مطلع می‌شوند تعداد مخالفت‌ها با آن افزایش می‌یابد.
وی افزود: من پیام‌هایی از دولت‌های سنی عرب دریافت کرده‌ام که آنها نه تنها با توافق هسته‌ای ایران مخالف بوده بلکه از آن وحشت‌زده‌اند.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی اضافه کرد: یک تهدید موجودیتی علیه ما به وجود آمده است، ما چه‌کاری باید بکنیم؟ تسلیم شویم؟ ما قصد نداریم تسلیم شویم.
وی گفت: اگر توافق مورد تأیید کنگره قرار نگیرد از بزرگترین تهدید برای جلوگیری از قرار گرفتن ایران در آستانه یک ابرقدرت هسته‌ای در 10 سال آینده جلوگیری می‌شود.
توافق هسته‌ای میان ایران و شش قدرت جهانی درحالی چشم به رأی‌گیری نمایندگان آمریکایی دارد که طبق شواهد موجود مقامات کابینه رژیم صهیونیستی و به‌ویژه بنیامین نتانیاهو ترجیح می‌دهند که در این مورد به‌صورت چراغ‌خاموش حرکت کرده و صحبتی در مورد کنگره مطرح نکنند.
نتانیاهو باید در این موضوع تصمیم‌گیری می‌کرد و به‌جای جلب نظر نمایندگان کنگره از طریق جار و جنجال رسانه‌ای ترجیح داد که به‌صورت آرام نظر سناتورهای آمریکایی را برای مخالفت با توافق هسته‌ای جلب کند زیرا قصد ندارد بار دیگر وارد یک بحران سیاسی عمیق با بزرگترین متحد خود و رئیس‌جمهور آن شود.
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی حتی در جلسه هفتگی کابینه در روز یکشنبه نیز به جمع‌بندی خاصی نرسید اما حتی پس از درخواست متعدد خبرنگاران برای اظهار نظر درباره کنگره ترجیح داد که دراین‌باره سکوت کند.
رون درمر، سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا نیز همین رویه را پیش گرفته ترجیح داد به‌خلاف گذشته بدون شرکت در بحث‌ها و منازعات میان دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان به‌صورت چراغ‌خاموش سیاست‌های اسرائیل را پیش ببرد.
برخی مقامات دفاعی رژیم صهیونیستی نیز با بدبینی نسبت به نتیجه رأی‌گیری در کنگره معتقدند که اسرائیل باید هرچه سریعتر و قبل از مشخص شدن نتیجه رأی‌گیری در کنگره درخواست بسته دفاعی جدیدی را به آمریکا ارائه دهد زیرا پس از مشخص شدن نتایج رأی‌گیری معلوم نیست که به خواسته‌های خود دست یابد.
اما نتانیاهو معتقد است که این طرز فکر اشتباه است و مخالفت با توافق هسته‌ای در هر مرحله‌ای می‌تواند به دریافت چند فروند هواپیمای اف15 بیشتر منتهی شود.
چند روز پیش نیز نخست وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با کالیندا کیتارویچ رئیس جمهور کرواسی در بیت المقدس، گفت: تل‌آویو خواستار از بین رفتن بخشی از تأسیسات هسته‌ای مشکل‌ساز ایران در چارچوب توافق است.
وی در ادامه افزود: من فکر می‌کنم که یک توافق بهتر از نظر مفاد هنوز امکان پذیر است. در هر صورت، نداشتن توافق بهتر از داشتن یک توافق بد است.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی اظهار داشت: یک توافق بهتر می‌تواند شامل لغو تحریم‌های بین المللی به‌ازای از بین رفتن کل زیرساخت‌های هسته‌ای ایران باشد. چنین توافقی می‌تواند به متوقف کردن تجاوز و حمایت ایران از تروریسم، کمک کند.
نتانیاهو مدعی شد: توافقنامه کنونی به ایران اجازه می‌دهد تا به یک زرادخانه پر از سلاح‌های اتمی دست یابد و این مسئله موجب تشدید رقابت تسلیحاتی در خاورمیانه خواهد شد.