بنیامین نتانیاهو ندانسته حصول توافق میان ایران و گروه 1+5 را ممکن کرد.

نشریه آمریکایی - صهیونیستی آلگمانیر در گزارشی با پرداختن به مخالفت‌های نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با توافق هسته‌ای نوشت: بنیامین نتانیاهو ندانسته حصول توافق میان ایران و گروه 1+5 را ممکن کرد.

نشریه آلگمانیر در گزارش خود به قلم آرون دیوید میلر، کارشناس ارشد اندیشکده وودرو ویلسون نوشت: بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسراییل با مخالفت‌های شدیدش با مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 و سپس با توافق هسته‌ای سرمایه لازم را برای عرضه آن در داخل ایران فراهم کرد. اکنون این منطق در میان تندروهای ایران شکل گرفته است که وقتی اسراییل تا این حد با توافق مخالف است، پس آن چه در نتیجه مذاکرات به‌دست آمده برای ایران خوب است. نتانیاهو هم پس از حصول توافق اولیه ژنو در نوامبر 2013 و هم بعد از دستیابی ایران و قدرت‌های جهانی به چارچوب کلی توافق هسته‌ای در ماه آوریل در لوزان، قاطعانه با آن‌ها مخالفت کرد که به ایران اجازه داد دستاوردهایش را در خانه ارائه کند.

آلگمانیردر ادامه گزارش خود با عنوان "نتانیاهو باید برای توافق هسته‌ای جایزه نوبل بگیرد" نوشت: اگر توافق هسته‌ای اجرا شود، این نخست‌وزیر اسراییل است که باید جایزه صلح نوبل بگیرد چون وی ندانسته حصول توافق را ممکن کرد.

علاوه بر این، ورود نتانیاهو به مبحث سیاست خارجی آمریکا،‌ دنبال کردن توافق هسته‌ای را برای باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا سخت کرده است، حتی اگر این کار موجب عدول از خطوط قرمزی باشد که دولت وی پیش از این تعیین کرده بود.