درحمله منحصر به فرد نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن به پایگاه نظامی « برج الردیف » در جیزان عربستان شماری از نظامیان سعودی به هلاکت رسیدند.

درحمله منحصر به فرد نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن به پایگاه نظامی « برج الردیف » در جیزان عربستان شماری از نظامیان سعودی به هلاکت رسیدند یا زخمی شدند و مقادیری از تجهیزات نظامی آنان نیز منهدم شد.


شبکه تلویزیونی المسیره در خبری فوری گزارش داد :در حمله موشکی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن که در پاسخ به جنایات سعودی ها انجام شد به پایگاه نظامی « المذخره» عربستان درجیزان دو خودرو نظامی ارتش این رژیم منهدم شد و آمبولانس ها فورا به محل حادثه شتافتند.


در ادامه حملات سعودی ها به مناطق مختلف یمن ، جنگنده های عربستان شهر حرض در استان حجه و شهر اب را در یمن بمباران کردند.


برای ایجاد توازن قوا باید به گزینه های راهبردی متوسل شد

عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن گفت: رسانه های سعودی و جامعه بین المللی پیشروی ها و دستاوردهای نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن را نادیده می گیرند.

محمد ناصر البخیتی افزود ، ما به آنان می گوییم که بله متجاوزان و مزدوران آنان در مناطقی در داخل یمن تحت حمایت گسترده هوایی و دریایی سعودی ها و شرکای آنان به پیشروی ها و دستاوردهایی دست یافته اند ولی حقیقت این است که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی نیز در مناطق مرزی با عربستان به پیروزی ها و پیشروی های مهم دست یافته اند. یعنی این که پیشروی که نیروهای متجاوز به دست آوردند در مقابل نیروهای ارتش و مردمی در مناطق مرزی با عربستان کسب کرده اند و هیچ تغییری در موازنه قوا ایجاد نشده است. نیروهای یمنی با توجه به امکانات و تجهیزات ابتدایی و ضعیفی که دارند دستاوردها و پیروزی های بزرگی کسب کرده اند. تنش موجود در یمن بیانگر بحران داخلی این کشور نیست. زیرا مردم یمن با جانفشانی ها و ایثارگری هایی که کردند به مرحله ای رسیدند که توانستند افراد فاسد را برکنار و ثبات و آرامش را در کشور برقرار کنند. ولی دخالت خارجی همه چیز را بر هم زد.