فرمانده لشکر هفتم ارتش عراق از کشته شدن صد و دوازده تروریست گروه تکفیری صهیونیستی داعش در استان الانبار این کشور خبر داد.

فرمانده لشکر هفتم ارتش عراق از کشته شدن صد و دوازده تروریست گروه تکفیری صهیونیستی داعش در استان الانبار این کشور خبر داد.

سرلشکر ستاد نعمان الزوبعی گفت: صد و دوازده داعشی در نبردی که این گروه آن را «عروس نبردها» در مناطق البغدادی و حدیثه استان الانبار نامگذاری کرده بود، کشته شدند.

الزوبعی افزود: داعش در دوازده ساعت گذشته، حمله گسترده به مناطق البغدادی و حدیثه در استان الانبار را آغاز کرده بود و امیدوار بود بتواند کنترل این دو منطقه را در دست بگیرد.

داوطلبان مردمی عراق دهها تروریست را در الصینیه به هلاکت رساندند

داوطلبان مردمی عراق دهها تروریست را در حمله موشکی به الصینیه در شمال تکریت به هلاکت رساندند.

نیروهای داوطلب مردمی همچنین توانستند حمله انتحاری یک تروریست سوار بر یک کامیون بمبگذاری شده را خنثی کنند.

در شهر الرمادی مرکز استان الانبار نیز نیروهای امنیتی مشترک آخرین مراحل آمادگیهای خود را برای یورش به منطقه حی التامیم یکی از مهمترین پایگاهها و محل استقرار گروه تروریستی داعش در الرمادی، می گذرانند.

مصطفی الربیعی خبرنگار شبکه تلویزیونی العالم در گزارشی گفت: درگیریهای شدید بین تروریستهای مسلح با نیروهای ارتش عراق و با پشتیبانی داوطلبان مردمی در محور مختلفی در استانهای الانبار و صلاح الدین ادامه دارد . نیروهای داوطلب مردمی توانستند در چندین ساعت گذشته حمله انتحاری یک تروریست از طریق یک خودروی زرهی بمب گذاری شده در منطقه الصینیه به سمت تل ابوجراد را خنثی کنند.

همچنین داوطلبان مردمی با شلیک شش موشک به یکی از پایگاههای داعش در منطقه هفده تروریست را به هلاکت رساندند و سی و سه تروریست دیگر را نیز زخمی کردند.

این حوادث میدانی تنها یک روز پس از اعلام نیروهای عراقی در آزادسازی برخی ساختمانها و مخازن نفتی داخل پالایشگاه بیجی صورت می گیرد.

در شهر سامرا نیز نیروهای امنیتی حمله تروریستهای انتحاری وابسته به داعش را خنثی کرده و با حمله به محل تجمع تروریستها در مناطق مکیشیفه و خط اللاین غرب شهر سامرا بیش از بیست و پنج تروریست را به هلاکت رساندند.

در استان الانبار نیز داوطلبان مردمی پس از آزادسازی کامل شهرکهای غربی شهر الرمادی برای حمله به منطقه حی التامیم مرکز شهر الرمادی آماده می شوند.

شرق الرمادی نیز نیروهای پلیس مرکزی توانستند شش تروریست را در منطقه حصیبه به هلاکت رسانده و سه خودروی بمب گذاری شده را منهدم کنند.

احمد الاسدی سخنگوی نیروهای داوطلب مردمی شایعاتی در زمینه عقب نشینی نیروهای داوطلب مردمی از شهر الرمادی و رسیدن نیروهای آمریکایی به این منطقه را تکذیب کرد.

احمد الاسدی در مصاحبه با خبرنگار العالم گفت: « نیروهای داوطلب مردمی هیچگاه از استان الانبار عقب نشینی نکردند و من در بیانیه ای این شایعات را تکذیب کرده ام . داوطلبان مردمی همچنین در پایگاههای خود در شهرهای این استان مستقر هستند».

خبرنگار العالم افزود: فرمانده لشکر هفتم ارتش عراق نیز از هلاکت بیش از صد تروریست در درگیریهای ناحیه البغدادی و شهرستان حدیثه در غرب استان الانبار خبر داد.

نبرد موصل به زودی آغاز می‌شود

وزیر دفاع عراق تاکید کرد: نبرد آزادسازی موصل از تروریست‌های گروه تکفیری صهیونیستی داعش به زودی آغاز خواهد شد.

خالد العبیدی در دیدار با جانشین فرمانده عملیات آزادسازی استان نینوا و شماری از سران عشیره‌های این استان، آخرین آمادگی‌ها برای عملیات پس گرفتن موصل را بررسی کرد.

العبیدی افزود:استان نینوا شاهد نبرد سرنوشت ساز علیه داعش خواهد بود.

انفجار در شمال بغداد

شبکه تلویزیونی الجزیره عربی گزارش داد: در انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در منطقه الثعالبه واقع در شمال بغداد شماری کشته و زخمی شدند.


افشای اسناد جنایت‌های کانادا در کشتار غیرنظامیان در عراق


وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اسناد جدیدی را درباره مسائل منطقه خاورمیانه(غرب آسیا) منتشر کرده است. این اسناد نشان دهنده آن است که حملات جت‌های شکاری کانادا درعراق سبب کشته شدن حدود بیست و هفت غیرنظامی درحملات هوایی در شمال عراق شده است.

مقامات کانادایی این گزارش را رد کرده و آن را نامعتبر توصیف کرده‌اند. براساس این اسناد، در حملات بیست و یکم ژانویه دو هزار و پانزده هواپیماهای کانادایی در نزدیک شهر موصل، غیرنظامیان عراقی کشته شده‌اند.