منابع اطلاعاتی از بروز اختلاف میان متجاوزان به یمن پس از عملیات موشکی ضد پایگاه صافر در مأرب خبر داد.

منابع اطلاعاتی از بروز اختلاف میان متجاوزان به یمن پس از عملیات موشکی ضد پایگاه صافر در مأرب خبر داد.


بنابر اخبار موجود، متجاوزان، یکدیگر را به خیانت و افشای اطلاعات متهم می کنند.

المسیره روز شنبه از حمله موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن به دو پایگاه « السوده» و «المطعن» سعودی در جیزان با موشک کاتیوشا خبر داد.

مارب،‌ گورستان متجاوزان سعودی و اماراتی

در عملیات بی سابقه ارتش یمن و کمیته های مردمی یکصد و هفتاد و سه متجاوز سعودی و اماراتی در مأرب هلاک یا زخمی شدند.

پایگاه اینترنتی حصاد الیوم گزارش داد، با انفجار انبار سلاح نیروهای متجاوز سعودی و اماراتی در منطقه صقر در استان مأرب یکصد و سه تن آنها به هلاکت رسیدند و هفتاد تن دیگر نیز زخمی شدند.

یگانهای موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن یک اردوگاه آموزشی القاعده و مزدوران وابسته به متجاوزان را در استان مأرب درهم کوبیدند.

منابع آگاه اعلام کردند: در حمله روز جمعه نیروهای یمنی به این منطقه، 103 نظامی و هوادار سعودی کشته شدند که در میان آنان 23 نظامی و افسر اماراتی نیز دیده می شوند. همچنین 70 نفر دیگر نیز در این حمله موشکی زخمی شدند.

کمیته های مردمی و ارتش یمن یک موشک بالستیک از نوع توچکا به سمت انبارهای سلاح متجاوزان سعودی و اماراتی در منطقه صافر شلیک کردند که خسارتهای سنگینی به آنها وارد کرد.

بالگردهای آپاچی سعودی در آتش موشک بالستیک یمنی ها

این منابع افزودند: این موشک ویرانی هایی را نیز در فرودگاه صافر به وجود آورد . در این فرودگاه بالگردهای آپاچی مستقر بودند که پنج فروند از آنها نیز در آتش سوخت و کاملا منهدم شد.

تعداد زیادی تجهیزات نظامی و خودروهای زرهی نیز در این حملات منهدم شدند.

نیروهای سعودی و اماراتی در پی هلاکت دهها نفر از آنان در حمله موشکی نیروهای یمنی در منطقه صافر استان مأرب به استان حضرموت عقب نشینی کردند.

تأسیسات حیاتی عربستان در تیررس سامانه های موشکی یمن

سرتیپ شرف لقمان سخنگوی ارتش یمن تأکید کرد: ضربات دیگری علاوه بر این ضربه به نیروهای متجاوز وارد خواهد شد و ارتش یمن سامانه موشکی در اختیار دارد که در زمان مناسب به کار خواهد گرفت.

سخنگوی ارتش یمن تأکید کرد: ارتش این کشور همه تحرکات نیروهای مهاجم و مزدور را زیر نظر دارد و زمان مناسب حمله به آنان را انتخاب می کند.

وی فاش کرد: ارتش یمن سامانه موشکی دارد که هنوز استفاده نشده است و می تواند تأسیسات حیاتی را در عمق عربستان هدف حمله قرار دهد.

عربستان همچنان در شوک این حمله به سر می برد و اعلام کرده است تحقیقات برای مشخص شدن جزئیات این حادثه ادامه دارد.

حمله سهمگین ارتش و کمیته های مردمی یمن به تجمع نظامیان سعودی اماراتی در استان مأرب از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا رسانه‌های حامی تجاوز به یمن از حمله قریب الوقوع به صنعاء خبر داده بودند.

شبکه العالم هم گزارش داد: 42 نفر از اعضای القاعده و مزدوران منصور هادی در درگیری با ارتش و کمیته های مردمی یمن در تعز به هلاکت رسیدند.

تظاهرات ضد سعودی مقابل کاخ سفید، پیشکش به ملک سلمان

صدهای فعال سیاسی در اعتراض به تجاوز عربستان در یمن در مقابل کاخ سفید تظاهرات کردند.

به گزارش شبکه تلویزیونی العالم، همزمان با دیدار ملک سلمان عبد العزیز پادشاه عربستان سعودی با باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا، صدها فعال سیاسی در اعتراض به نقض حقوق بشر از سوی عربستان سعودی در مقابل کاخ سفید در واشنگتن تظاهرات کردند و توقف تهاجم به یمن را خواستار شدند