نخست وزیر ترکیه گفت: انتخابات سراسری زود هنگام در این کشور اول نوامبر (دهم آبان )برگزار خواهد شد.

نخست وزیر ترکیه گفت: انتخابات سراسری زود هنگام در این کشور اول نوامبر (دهم آبان )برگزار خواهد شد.

احمد داوداوغلو با رد برخی شایعات درباره احتمال به تعویق افتادن انتخابات سراسری زودهنگام این کشور به علت مسائل امنیتی گفت: هیچکس تردید نکند که انتخابات سراسری اول نوامبر در زمان مقرر،‌ با رعایت معیارهای بین المللی و موازین حقوقی برگزار خواهد شد.

وی با انتقاد از احزاب مخالف گفت: آنچه امنیت برگزاری انتخابات را تهدید می کند ، سیاست هایی است که حزب عدالت و توسعه را هدف گرفته است.

نخست وزیر ترکیه گفت: ما به صورت شبانه روزی برای تامین شرایط مناسب برگزاری انتخاباتی که خواست مردم ترکیه را منعکس کند ، تلاش می کنیم.

داوداوغلو درباره این سخنان صلاح الدین دمیرتاش رئیس حزب دموکراتیک خلق ها (‌اچ دی پی ) که گفته است ، برگزاری انتخابات در شرق ترکیه در اوضاع کنونی امکان پذیر نیست، گفت: پیشتر در شرایط دشوارتر در ترکیه انتخابات سراسری برگزار شد. انتخابات سراسری در دهه 1990 میلادی در ترکیه در شرایط بهتری برگزار نشد. ما سال 2011 میلادی نیز با حملات مشابهی مواجه بودیم.

نخست وزیر ترکیه گفت: دولتی که اکنون ترکیه را اداره می کند ، دولت حزب عدالت و توسعه نیست بلکه دولت انتخاباتی است. این دولت مسئول تامین امنیت انتخابات است.

داوداوغلو با تاکید بر اینکه دولت ترکیه درباره مبارزه با تروریسم کاملا مصمم است ، گفت : ما مصمم هستیم انتخابات سراسری را در امن ترین شرایط برگزار کنیم.