همزمان با حملات دیشب به صنعا، در حمله به منزل یکی از مقامات استان تعز نیز 9 نفر شهید شدند.

هواپیماهای جنگی رژیم سعودی دیشب بارها مناطق مختلف استانهای حدیده و صنعا را آماج حملات خود قرار دادند که در پی آن شماری غیرنظامی شهید و زخمی شدند.


همزمان با حملات دیشب به صنعا، در حمله به منزل یکی از مقامات استان تعز نیز 9 نفر شهید شدند.

هواپیماهای سعودی روزگذشته نیز با بمباران مناطق مسکونی استانهای مارب و صعده 27 نفر از جمله چهار کودک را به شهادت رساندند.

ارتش و کمیته های مردمی یمن هم با حمله به پایگاه های نظامی سعودی در منطقه ظهران ، چهار برج دیدبانی و 17 خودرو نظامی را منهدم کردند.

در این عملیات شماری از نظامیان سعودی کشته و زخمی شدند.پیشروی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در جنگ با تکفیریها و مزدوران وابسته به عربستان در استانهای مأرب و تعز ادامه دارد و آوارگان در یکی از مناطق تعز با برقراری ثبات و امنیت در حال بازگشت‌ به خانه‌هایشان هستند.

دهها افسر و سرباز سعودی در حمله نیروهای یمنی به چهار موضع نظامی ارتش سعودی در استان ظهران عسیر و تصرف آن کشته یا زخمی شدند و حدود 20 دستگاه خودروی نظامی آنان منهدم شد و پایگاههای نظامی ارتش سعودی در استانهای جیزان و نجران همچنان موشک باران می شود.

دولت فراری یمن امروز یکشنبه اعلام کرد در مذاکرات صلح با انصارالله که ماه ژوئن تحت نظارت سازمان ملل آغاز شد، شرکت نخواهد کرد.

این مذاکرات قرار بود هفته آینده از سر گرفته شود.

عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور فراری یمن تحت فشار انصارالله که از یک سال پیش صنعا، پایتخت این کشور را تحت کنترل خود درآورده است، مجبور شد به ریاض پناه ببرد.