نشریه اسرائیلی می‌نویسد اگر این توافق امضا شود در اندک زمانی بمب‌های هسته‌ای کوچک نیویورک را تهدید خواهد کرد

مقامات رژیم صهیونیستی که این روزها تلاش‌های چندین ساله شان را در محکوم کردن برنامه هسته ای ایران ناکام می‌بینند، دست به بازی جدیدی زده‌اند. آنها که در تمام این سالها تلاش می‌کردند جهان را از برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران به هراس وادار کنند، حالا ادعا می‌کنند که پس از توافق خطر «بمب‌های هسته‌ای چمدانی» و «انتحاری» نیویورک را تهدید خواهد کرد.

روزنامه تایمز آو اسرائیل در این باره نوشت است: همه ما بحث هایی را در مخالفت با توافق هسته ای ایران شنیده ایم اما به ندرت عبارت «بمب هسته ای چمدانی» یا «بمبگذاران انتحاری هسته ای» شنیده ایم. شاید به این علت است که خطر یک سلاح هسته ای کوچک این چنینی با یکی از توجیهات اصلی برای خشنودی حامیان این توافق که می گوید برنامه هسته ای ایران خطری برای آمریکا محسوب نمی شود، در تضاد است. اما حقیقت این است که آمریکا هدف قرار خواهد گرفت و مردم نیویورک به خوبی می دانند این جمله چه معنایی می دهد زیرا نیویورک به طور مکرر هدف حملات تروریستی بوده است.

اگر این توافق اجرا شود، زمان زیادی طول نخواهد کشید که تروریست ها سلاح های کوچک هسته ای با خود حمل کنند.

به نظر می‌رسد این پروژه جدید ایران هراسی از سوی اسرائیلی‌هاست که با آن تلاش می‌کنند با توافق هسته‌ای که متضمن حقوق هسته‌ای صلح آمیز ایران است مقابله کنند.