رئیس جمهوری آمریکا امروز در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی خواهد کرد .

سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به موضوعات مختلفی از جمله توافق هسته‌ای ایران و مبارزه با داعش خواهد پرداخت.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد: باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا قرار است در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد درباره مسائل مختلفی از جمله توافق هسته‌ای ایران و مبارزه با گروه تروریستی داعش صحبت کند.

این سخنگوی کاخ سفید خاطرنشان کرد: اوباما به این موضوع اشاره خواهد کرد که توافق هسته‌ای ایران نمونه‌ای است که نشان می‌دهد همکاری‌های بین‌المللی تا چه اندازه می‌تواند موفقیت آمیز باشد و اینکه دیپلماسی می‌تواند در دستیابی به اهداف به توفیق منتهی شود.
اوباما قرار است در سخنرانی خود همچنین درباره نیاز به انسجام در تلاش‌های نظامی علیه داعش و لزوم تعهد تمامی کشورها برای حمایت از راهکاری سیاسی برای حل بحران سوریه صحبت کند.
علاوه بر این حقوق بشر وضعیت آب و هوا، مسائل اقتصادی و موضوعات بهداشتی از جمله دیگر مسائلی است که انتظار می‌رود رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی امروز (دوشنبه) خود در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل به آن بپردازد.