باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا برای همکاری با روسیه و ایران درباره سوریه اعلام آمادگی کرد.

باراک اوباما در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل ضمن تقدیر از نقش این سازمان در بهبود وضعیت جهان، نسبت به تداوم بدبینی فزاینده در نظام بین‌الملل هشدار داد.باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا برای همکاری با روسیه و ایران درباره سوریه اعلام آمادگی کرد.

اوباما خاطرنشان کرد که آمریکا ائتلاف‌هایی را برای جلوگیری از وقوع جنگ جهانی سوم تشکیل داد و با بسیاری از کشورهای سازمان ملل همکاری کرده تا جلوی جنگ جهانی سوم را بگیرد.
رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین گفت که بسیاری از قدرت‌های بزرگ خلاف اصول بین‌الملل عمل می‌کنند.وی اظهار کرد: پس از گذشت 70 سال از شکل‌گیری سازمان ملل، باید به آنچه که محقق ساخته‌ایم، فکر کنیم. ما پس از گذشت این سال‌ها، در آن سطح آرمان‌ها قرار نداریم.
اوباما تاکید کرد که اگر لازم باشد، وی در به کارگیری از قوی‌ترین ارتش در جهان برای حفاظت از کشورش یا هم‌پیمانان آمریکا تردید نخواهد کرد. در مقابل وی تصریح کرد که نمی‌توان درگیری‌ها را با متوسل شدن به قدرت و خشونت حل کرد. اوباما خاطرنشان کرد که آمریکا به تنهایی نمی‌تواند مشکلات جهان را حل کند.وی به این امر نیز اشاره کرد که برخی از قدرت‌ها از طائفه‌گرایی و بهانه‌های قومیتی برای از بین بردن ثبات و اشاعه آنارشیسم بهره می‌برند.اوباما تاکید کرد که قدرت نظامی برای حل بحران سوریه کافی نیست.رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که جنگ‌ها تلاش‌های سازمان ملل را در برخی از کشورها به شکست کشانده است.