یک منبع نظامی در یمن از انهدام دومین کشتی جنگی ائتلاف عربستان سعودی در سواحل یمن خبر داد.

یک منبع نظامی در یمن از انهدام دومین کشتی جنگی ائتلاف عربستان سعودی در سواحل یمن خبر داد.

شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن موفق شدند دومین کشتی ائتلاف سعودی را در یک هفته گذشته نزدیک بندر المخا در استان تعز یمن منهدم کنند.


ارتش و کمیته های مردمی یمن در برابر جنایت های ائتلاف سعودی در یمن، ضربه جدیدی به این ائتلاف وارد آوردند. نیروی یگان پشتیبانی موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن با شلیک موشک هدایت شونده، یک کشتی متجاوزان را در سواحل یمن نزدیک بندر المخا هدف قرار داد و آن را منهدم کرد.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی در باب المندب پیش از این هم یک کشتی جنگی ائتلاف سعودی را منهدم کرده بودند.

از سوی دیگر، نیروهای یمنی هشت خودروی زرهی نیروهای ائتلاف سعودی را در منطقه صرواح استان مارب یمن منهدم کردند. دهها مزدور رژیم سعودی در درگیریها در این منطقه کشته شدند.

مأرب یمن؛ هلاکت دهها مزدور سعودی

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی امروز هشت دستگاه خودروی نظامی متعلق به متجاوزان سعودی و هم پیمانان آن را در منطقه صرواح در مأرب منهدم کردند و دهها مزدور ازجمله شماری از فرماندهان ارشد آنها را به هلاکت رسیدند.


نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن سه دستگاه خودروی نظامی اماراتی و پنج دستگاه خودروی نظامی متعلق به ائتلاف متجاوزان را درعملیات نظامی در صرواح در مأرب منهدم کردند.


همچنین نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن یک فروند موشک النجم الثاقب به پایگاه نظامی نیروهای متجاوز عرب و مزدوران آنها در پایگاه کوفل در مأرب شلیک کردند.

این موشک حامل کلاهک ویرانگر قوی است و خبرها از انهدام بیشتر خودروهای نظامی و زرهی و تجهیزات نیروهای متجاوزان و تلفات سنگین جانی و تسلیحاتی آنها حکایت دارد.


ریاض و تل آویو در حملات علیه یمن همکاری دارند

نماینده انصارالله در گفتگوهای وحدت ملی یمن تاکید کرد ریاض و تل آویو در حملات علیه یمن همکاری دارند.

عبدالرحمان مختار در گفتگو با این شبکه درباره جنایات سعودی در یمن گفت: داعش و القاعده در عدن حضور دارند و ممکن است به زودی کنترل این شهر را به دست آورند. البته ما نمی توانیم با اطمینان بگوییم آنها تاکنون در این کار موفق شده اند. باید توجه داشت قضیه عربستان سعودی و داعش چیزی فراتر از همکاری است. به نوعی عربستان سعودی با داعش برابر است زیرا خود آنها به این تروریستها آموزش داده و از آنها حمایتهای مالی و لجستیک به عمل آورده اند. شاید عربستان سعودی و داعش دو نام متفاوت داشته باشند اما واقعیت این است عربستان سعودی مادر داعش است و آن را تغذیه می کند. اسرائیل نیز از داعش و گروههای تندرو حمایت می کند همانطور که این کار را در سوریه انجام می دهد. اسرائیل تسلیحات و کمکهای پزشکی در اختیار این گروهها قرار می دهد. از این روز اصلا دور از انتظار نیست اگر اسرائیل همین کار را در یمن نیز انجام دهد. اسرائیل و عربستان سعودی چیزی بیش از شریکی عادی برای یکدیگر هستند. آنها ماموریتهای تجسس و شناسایی مشترک در یمن انجام می دهند و جتهای جنگنده آنها شهرهای یمن را بمباران می کنند. برای مثال اسرائیل دو منطقه در یمن را با تسلیحاتی هدف قرار دارد که تنها اسرائیل در خاورمیانه چنین تسلیحاتی را دارد. این تسلیحات برای اولین بار بود که در یمن استفاده می شد. یکی از مقامات ارشد سابق عربستان سعودی در سفر به اسرائیل از نتانیاهو تقدیر و تشکر کرد. این تنها یک نمونه از نمونه های زیادی است که ثابت می کند عربستان سعودی و اسرائیل روابط خوبی با یکدیگر دارند.