اجدان شرایط شرکت در نخستین مرحله انتخابات پارلمان مصر ۲۷میلیون و ۴۰۲هزار و ۳۵۳ نفر بودند که فقط هفت میلیون و۲۰۰ هزار نفر در انتخابات شرکت کردند.

پس از پایان دومین روز رأی گیری در مرحله اول انتخابات پارلمانی مصر کمیته‌ عالی انتخابات شمارش آراء را آغاز و نتیجه آن را اعلام کرد.

رئیس کمیته عالی انتخابات مصر گفت: ۲۶.۵۶درصد واجدان شرایط در مرحله نخست انتخابات پارلمان شرکت کردند.

«ایمن عباس» روز چهارشنبه افزود: واجدان شرایط شرکت در نخستین مرحله انتخابات پارلمان ۲۷میلیون و ۴۰۲هزار و ۳۵۳ نفر بودند که فقط هفت میلیون و۲۰۰ هزار نفر در انتخابات شرکت کردند.

وی تعداد آرای صحیح را ۶میلیون و۵۸۴ هزار و ۱۲۸ رأی و تعداد آرای باطله را ۶۹۴هزار و ۴۶۶ رأی اعلام کرد.

عباس اضافه کرد : بالاترین میزان مشارکت با ۳۷ درصد مربوط به استان الوادی الجدید و پایین ترین میزان نیز با ۲۱ درصد مربوط به استان الجیزه است.

وی گفت: با پایان شمارش آرا در مرحله نخست انتخابات پارلمان که در ۱۴ استان برگزار شد ائتلاف فی حب مصر ۶۰ کرسی پارلمان را کسب کرد و ۴ نامزد مستقل نیز وارد پارلمان شدند.

مرحله اول انتخابات پارلمانی مصر در ۱۴ استان این کشور برگزار شد. قرار است مرحله دوم انتخابات پارلمانی مصر نیز طی روزهای ۲۱ و ۲۲ نوامبر(شنبه ۳۰ آبان و یکشنبه اول آذر) در خارج و ۲۲ و ۲۳ نوامبر (یکشنبه اول و دوشنبه دوم آذر) در داخل مصر برگزار شود. مرحله دوم انتخابات نیز در ۱۳ استان مصر از جمله استان‌های قاهره، سینا و سوئز برگزار خواهد شد.

در مرحله دوم انتخابات، ۴۴۴ نامزد برای کسب ۲۲۲ کرسی پارلمان مصر با هم به رقابت خواهند پرداخت.