طی شب‌های گذشته کاروان‌های مختلفی از مردم روستاها و شهرهای مناطق آزاد شده سوریه در حال بازگشت به خانه وکاشانه خود بودند.

در پی پیروزی‌های اخیر ارتش سوریه در جبهه‌های مختلف علیه داعش و تکفیری‌ها، آوارگان سوری گروه ، گروه به کشور ، خانه و کاشانه خود بازمی‌گردند.

طی شب‌های گذشته کاروان‌های مختلفی از مردم روستاها و شهرهای مناطق آزاد شده سوریه در حال بازگشت به خانه وکاشانه خود بودند.

مردم روستاها و شهرهای استان حلب نیمه‌های شب به مناطق تازه آزاد شده بازمی‌گردند و به ارتش سوریه گفته‌اند از ترس تروریست ها تاریکی شب را برای جابه‌جایی انتخاب کرده‌اند.

ارتش سوریه نیز هر شب در مسیر کاروان‌ها حاضر می شود و پس از اطمینان از تصمیم این خانواده‌ها برای بازگشت به خانه‌های خود، کاروان‌ها را بازرسی می‌کند تا خرابکاری در میان آنها نباشد و سپس امنیت همه آوارگان را به دست می‌گیرد و آنها را به خانه وکاشانه خود بازمی‌گرداند.

پس از پیروزی های ارتش سوریه و پاکسازی مناطق زیادی از استان حلب از وجود تکفیری‌ها و تروریست‌ها، چندین کاروان از آوارگان به خانه‌های خود بازگشته‌اند.

در مناطق آزاد شده، مدارس هم باز شده است تا کودکان درس مقاومت و ایستادگی بیاموزند و مردم نیز همه خوشحال از آزادی، پیروزی ارتش سوریه را فریاد می‌زنند.

احمد حسون، مفتی اعظم سوریه بازگشت هزاران آواره به کشورشان را نقطه عطفی در پیروزی مردم و ارتش سوریه مقابل جنایتکاران تکفیری خواند و تأکید کرد: بازگشت مردم به خانه و کاشانه خود نشان می‌دهد ایستادگی و مقاومت تنها راه بیرون راندن دشمن است.

گروه‌های تروریست و مسلح که شکست‌های این چند روزه را تاب نیاورده‌اند سعی کردند ورودی شهر حلب را ناامن کنند که ارتش سوریه با اراده‌ای قوی، حصار تروریست‌ها را شکست و آنها را به عقب راند.

عملیات ارتش سوریه در استان‌های ادلب، لاذقیه و قنیطره نیز همزمان با عملیات گسترده آزادسازی استان حلب پیش می رود و ارتش سوریه اعلام کرده است که مردم منتظر خبرهای شاد در آینده‌ای نزدیک باشند.