«فدریکا موگرینی» از «بنیامین نتانیاهو» و «محمود عباس» خواست به امید شروع مجدد مذاکرات سازش، ظرف چند روز آینده با نمایندگان کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه دیدار کنند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از نخست وزیر رژیم صهیونیستی و رئیس تشکیلات خودگردان خواست به امید شروع مجدد مذاکرات سازش، ظرف چند روز آینده با نمایندگان کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه دیدار کنند.

«فدریکا موگرینی» از «بنیامین نتانیاهو» و «محمود عباس» خواست به امید شروع مجدد مذاکرات سازش، ظرف چند روز آینده با نمایندگان کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه دیدار کنند.

به گزارش شبکه خبری «العربیه»،‌ موگرینی با تاکید بر لزوم سرعت در برگزاری این دیدار پیش از اینکه ناآرامی‌ها در اراضی فلسطینی از کنترل خارج شود، گفت: «من از نتانیاهو و عباس خواسته‌ام طی روزهای آینده و نه هفته‌های آینده، با نمایندگان کمیته چهارجانبه دیدار کنند».

بر اساس این گزارش، کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه متشکل از آمریکا، سازمان ملل، اتحادیه اروپا و روسیه است که در سال 2002 به منظور پیشبرد روند سازش در خاورمیانه تشکیل شد. مذاکرات سازش سال 2014، به‌رغم تلاش‌های «جان کری» وزیر خارجه آمریکا به بن‌بست رسید.

موگرینی به پارلمان اروپا هشدار داد اگر طرف‌های درگیر برای بازگشت صلح بر مبنای راه‌حل ایجاد دو دولت تلاش نکنند، این خطر وجود دارد که درگیری اسرائیلی - فلسطینی به مناقشه جدید در منطقه تبدیل شود.

وی در این باره گفت: «اکنون زمان خطرناکی برای اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌هاست. اگر کسی معتقد است ما می‌توانیم مانع این کار شویم، اشتباه می‌کند. هر چرخه خشونتی به خشونتی وخیم‌تر و بدتر از قبلی تبدیل می‌شود».

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار داشت که اعتمادسازی و اقدامات قاطع دو طرف ضروری است.

فدریکا موگرینی به منظور احیاء روند سازش، دوشنبه در بروکسل با محمود عباس دیدار کرد و هفته گذشته نیز در برلین با «بنیامین نتانیاهو» دیدار کرد.