پیشروی ارتش سوریه در جنگ با تروریستها در استانهای حلب ، حماه ، ریف دمشق ، حمص و سویدا ادامه دارد و ارتش سوریه در روستای خان طومان در حومه جنوبی حلب در حال پیشروی است.

پیشروی ارتش سوریه در جنگ با تروریستها در استانهای حلب ، حماه ، ریف دمشق ، حمص و سویدا ادامه دارد و ارتش سوریه در روستای خان طومان در حومه جنوبی حلب در حال پیشروی است.


ارتش سوریه پس از درگیریهای شدید با افراد مسلح داعشی در روستای خان ‌طومان در جنوب حلب پیشروی کرد و دهها نفر از افراد مسلح در این درگیریها کشته شدند. روستای دویر نزدیک دار الکبیره در حومه شمالی حمص نیز به کنترل کامل ارتش سوریه در آمد. بدین ترتیب امنیت در سراسر اتوبان حمص - حماه برقرار شده است.

شاهر بسطی گزارشگر العالم در گزارشی با اشاره به تصاویر کشته های تروریستهای داعشی در خان طومان گفت: ارتش سوریه حمله گروه تروریستی داعش به منطقه «فامیلی هاوس» را از سمت محله راشدین در غرب حلب دفع کرد که به هلاکت و زخمی شدن شماری از تروریستها منجر شد و یک دستگاه تانک و خودروی نظامی آنان نیز منهدم شد.

این در حالی است که نیروی هوایی سوریه به حملات خود به مقر تروریستها در روستای شیخ احمد در شرق حلب ادامه می دهد.

روستای شیخ احمد، آخرین پایگاه داعشی ها در این منطقه است که نزدیک فرودگاه نظامی کویرس قرار دارد.

نیروهای سوری مواضع افراد مسلح را در شهر الباب و محله کَلّاسه و بستان القصر در حلب گلوله باران کردند.

ارتش پس از درگیری با گروههای تررویستی در حرستا در شمال شرقی دمشق در اطراف جاده بین المللی پیشروی کرد و مقر شرکت مرسدس بنز را باز پس گرفت و به سوی مقر شرکت پژو در غرب جاده بین المللی پیشروی کرد. شماری از افراد مسلح در این درگیریها کشته شدند.

ارتش سوریه همچنین به مکانهای تجمع افراد مسلح در داریا در ریف دمشق یورش برد که بر اثر آن نه نفر از افراد مسلح وابسته به گروه اتحاد اسلامی اجناد الشام کشته شدند و مهمات و تسلیحات آنها منهدم شد.

روستای راهبردی دویر در شمال حمص به کنترل کامل ارتش سوریه در آمد و امنیت در سراسر اتوبان حمص - حماه برقرار شده است.

نیروهای سوری به مکانهای تجمع افراد مسلح در حومه‌های ادلب و حماه حمله کردند و 37 فرد مسلح از جمله اسماعیل حنوره یکی از سرکرده های گروه احرار الشام کشته شد.

ارتش سوریه یک مخفیگاه گروهک تروریستی داعش را در تل شهیب در حومه شمال شرقی سویدا منهدم کرد.

افراد مسلح گروه جبهه النصره در سایه پیشرویهای ارتش سوریه در تعدادی از جبهه ها در تلاشند بار دیگر جبهه مورک را در حماه باز کنند. این تلاش آنها در پی شکستهای پیاپی و نزدیکتر شدن ارتش سوریه به مکانهای حضور آنها صورت می گیرد. ارتش سوریه به پیشروی خود از حومه حماه به سوی ادلب ادامه می دهد.