رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی در خصوص اعزام نظامیان کشورش به سوریه عنوان داشت که بر سر وعده خود مبنی بر عدم انجام عملیات زمینی در سوریه است.

رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی در خصوص اعزام نظامیان کشورش به سوریه عنوان داشت که بر سر وعده خود مبنی بر عدم انجام عملیات زمینی در سوریه است.

«باراک اوباما» که در یکی از برنامه های شبکه سی ان ان حضور پیدا کرده بود گفت هدف از اعزام نیروهای ویژه به سوریه، بر خلاف وعده او برای وارد نشدن به جنگ زمینی در آن کشور نیست، و این نیروها قرار نیست مستقیما وارد نبردهای خط مقدم علیه گروه داعش شوند.
اوباما در ادامه گفت: «یادتان نرود که ما پیشتر هم عملیات ویژه انجام داده‌ایم و این در واقع دنباله‌ چیزی‌ است که در حال انجام دادن آن هستیم. ارتش آمریکا را در خط مقدم نبردهای مستقیم با داعش قرار نمی‌دهیم. بر عهدی که در مورد وارد نشدن به نبردهای (سوریه) داده‌ام، [نه] مانند نبردهایی که در عراق انجام دادیم با گردان(های ارتش)‌ و اشغال آن، استوار هستم. این کار مشکلی را حل نمی‌کند».
ائتلافی به رهبری ایالات متحده طی یک سال گذشته حملاتی هوایی را در عراق، علیه داعش، و در سوریه علیه آن گروه و برخی دیگر گروه‌های افراطی انجام داده اما ایین حملات نتوانسته اند از اقدامات این گروه تروریستی جلوگیری کنند.
ارتش آمریکا، پیشتر، برای کمک مستشاری به ارتش عراق در نبردها علیه افراطیون، به آن کشور نیرو فرستاده بود. در این میان ایالات متحده به برخی گروه‌های شورشی حاضر در سوریه که مدعی هستند در حال نبرد علیه داعش هستند کمک تسلیحاتی نیز کرده است.
به نوشته سی ان ان،رسانه‌ها و تحلیلگران آمریکایی، حضور این شمار از نیروهای نظامی در سوریه را بخشی از تغییرات جدید در راهبرد آن کشور در سوریه می‌بینند.